Haber Detayı
28 Ağustos 2018 - Salı 17:17
 
Anne- Babaları İle Öğrenecekler
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Merkezleri’nin yaz dönemini kapsayan ‘Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum’ projesi Eylül ayı içinde Gebze’de başlıyor. Projeye son başvuru tarihi 31 Ağustos.
Gebze Haberi
Anne- Babaları İle Öğrenecekler

Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan proje detaylarını paylaştı. Turan, Temmuz ve Kasım ayları içinde yapılacak olan sportif ve kültürel kurslarla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Anne- Babamla Birlikte Öğreniyorum’ projesinin, gelecekte toplumumuzun temel taşı olacak aile bireylerinin sağlıklı bir aile ortamında yetişmesi, aile ve gençlerin dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içerisinde tanışıp kaynaşmaları ve bu vesile ile sosyal oyumun sağlanması, aile yapısının sağlam olduğu takdirde toplumda idari ve adli yönden huzurlu, ilmi yönden başarılı, dini yönden huzurlu bir nesil meydana gelmesi beklenmektedir.” dedi.

ANNE VE BABA İLE ZAMAN GEÇİRİLECEK

Hedeflerinin 7-18 yaş ağırlıklı öğrenci ve aile bireyleri olduğunu vurgulayan Köksal Turan; “500’e yakın bireyin bu projeden yaralanmasını bekliyoruz. Özellikle bağımlılıkla mücadele ve anne babası ayrılmış öğrencileri proje kapsamında çocuklarla birlikte anne babaları kurslara alarak, birlikte zaman geçirmelerini ve birlikte eğlenmelerini sağlayacağız. Kurslarla ilgili tüm ön çalışmalar ve hazırlıklar yapıldı.” diye konuştu. Eylül- Kasım ayları içinde Gebze Gençlik Merkezinde 10 farklı Atölye ile farklı alanlarda kursların açılacağını söyleyen Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ve anne babalarını katılımın ücretsiz olduğu kurslara katılmaları için davette bulundu. Projenin başlangıç tarihi 3 Eylül olarak belirlenirken, proje 1 Aralık’ta son bulacak.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anne-, Babaları, İle, Öğrenecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı