Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 10:48
 
Asansörler ne denli hijyenik?
VAKA SAYISI HER AN ARTIYOR
Gebze Haberi
Asansörler ne denli hijyenik?

Corona virüs salgını sebebiyle gerek dünyada gerekse ülkemizde vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yetkililerin mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın uyarıları artarken akıllara gün içerisinde pek çok kişinin kullandığı asansörlerin ne kadar güvenli olduğu sorusu geliyor.

Corona virüs salgını tüm dünyada can kaybına sebep olmayı sürdürüyor. Ülkemizde vaka ve ölüm sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Yetkililer mecbur kalmadıkça evde çıkmayın çağrılarını sürdürürken vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyarıyorlar. Belediye ekipleri dezenfekte çalışmalarını yollarda sürdürürken gece gündüz çalışıyorlar. Akıllara ise apartmanların ve iş yerlerinin asansörlerinin salgın karşısında ne kadar temiz ve güvenli olduğu sorusu geliyor.

GÜN BOYU İNSAN TAŞIYORLAR

Gün içerisinde sayısız insanın kullandığı apartman ve iş yerlerinin asansörleri salgın açısından büyük risk taşıyor. Gün boyunca hiç boş kalmayan asansörlerin ne denli hijyenik olduğu ve dezenfekte edilip edilmediği tam anlamıyla bilinmezken durum vatandaşların kafasını karıştırıyor. Vatandaşın direkt temas ettiği asansör tuşları büyük risk taşırken bu anlamda herkesin dikkat etmesi gerekiyor. Asansörlerin salgın günlerinde ne denli güvenli olup olmadığı merak ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asansörler, ne, denli, hijyenik?,
Yorumlar
Haber Yazılımı