Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 18:16
 
Avrupa'nın En Yeni AR-GE Merkezi Gebze’de
Dünyanın ve Türkiye'nin en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden Procter&Gamble (P&G), ‘Avrupa'nın en yeni Ar-Ge merkezi’ olarak tanımlanan Gebze Geliştirme Merkezi'ni açtı.
Gebze Haberi
Avrupa'nın En Yeni AR-GE Merkezi Gebze’de

Türkiye'de 31 yıldır faaliyet gösteren ve hem ürünleri hem de gerçekleştirdiği projelerle Türk tüketicilerin yaşamlarını iyileştiren dünyanın ve Türkiye'nin en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden Procter&Gamble (P&G), Gebze'de yeni bir Ar-Ge merkezi kurdu. Gebze Geliştirme Merkezi adı verilen Ar-Ge merkezi; Avrupa'nın en yeni Ar-Ge merkezi olarak tanımlanıyor. Merkezde, kumaş, bebek, ev ve kadın sağlığı ürünlerine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

EN ÖNEMLİ ÖZELLİK

Konuyla ilgili açıklama yapan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, P&G olarak, Türkiye'de satılan ürünlerin yüzde 60'ını Gebze'de ürettiklerini söyledi. Turnaoğlu, “Gebze Geliştirme Merkezi'nde 3 ana odağımız olacak. Bunlar, tüketici verileri ile ürün geliştirme, Endüstri 4.0 ile süreç gelişimi ve açık inovasyon ile tedarik zincirindeki paydaşlarla üretim lokalizasyonu.” dedi. Turnaoğlu, ana odakların, merkezi, benzer Ar-Ge merkezlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri olduğunu vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avrupa'nın, En, Yeni, AR-GE, Merkezi, Gebze’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı