Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 11:43
 
Aydın liglerin akıbetini değerlendirdi
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri(KASKF) Başkanı Murat Aydın, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Evde kalarak bu zorlu süreci geçirdiğini belirten Murat Aydın, “Yaşanan olumsuz süreci en kısa sürede atlatabilmemiz adına verilen tüm talimatlara ve kurallara uymamız gerekir. Bende elimden geldiğince buna uymaya gayret gösteriyorum” dedi.
Spor Haberi
Aydın liglerin akıbetini değerlendirdi

KASKF Başkanı Aydın, “Çalışmalarımı evden takip ediyorum ve aynı zamanda da görevimizi de aksatmamaya çalışıyoruz. Süreç içerisinde amatör kulüp yetkililerimiz ile irtibat kuruyoruz ve fikir alış-verişi yapıyoruz. Onların dertleri, sorunları varsa da telefon aracılığıyla dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Geniş bir çerçeveden baktığımızda spor herkesin ortak bir paydasıdır. 10 Nisan tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kocaeli Spor Tarihi adlı projemizi hayat geçirecektik ancak yaşanan durumlar neticesinde bunu şu an için rafa kaldırmak durumunda kaldık” dedi. 

NİSAN SONUNDA ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLİRİZ 

Kocaeli’ndeki amatör spor faaliyetlerinin ve özellikle futbol liglerinin akıbeti ile ilgili de yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyen Murat Aydın, “Amatöre döndüğümüzde liglerin artık sona gelindiği ve heyecanın en üst düzeyde olduğu bir dönemde korana virüsü sebebiyle istemeyerek liglere ara vermek durumunda kaldık. Liglerin bu süreçte oynanmaması kararı bazı hedef takımların planlarını alt-üst etmiş olabilir ancak herkesin mağduriyetini giderecek çözümler üzerine uğraşıyoruz. Genel başkanımız Ali Düşmez ve yönetim kurulu arkadaşlarım ile sürekli diyalog halindeyiz. Bilim kurulunun önerileri doğrultusunda futbol federasyonunu en uygun takvimiz hazırlamaya çalışıyor. Edindiğim izlenime göre Nisan ayı virüs için kritik bir ay. Nisan’dan sonraki süreçte virüsün kontrol altına alınarak azalması öngörülüyor.

SEZON BİR ŞEKİLDE TAMAMLANACAKTIR 

Benim görüşüme göre Nisan ayının sonrasından itibaren sağlık açısından risklerde göz önüne alınarak Haziran ayı sonu itibari ile ligleri tamamlamış oluruz. Zaten bizim kendi yerel ligimizde A takım düzeyinde Amatör Süper Lig Play-Off maçlarının sonuçlanması ve düşme tehlikesinin yaşanmadığı 2.Amatör Küme’de de bir üst lige çıkacak takımların netleşmesi gerekiyor. Bu ligler içinde hızlandırılmış bir maç takvimi ile sezonu tamamlayabiliriz. Bölgesel Amatör Lig’de de takımlar önemli rakamlar harcıyorlar. Burada da ligde kalma ve 3.Lig’e çıkma hususunda tüm takımların onayı alacak ve ligi tamamlayacak bir çözüm oluşturulacaktır. Burada alınacak karar Amatör Süper Lig’i de yakından ilgilendirecektir. U13-U11 gibi küçük yaş kategorilerindeki ligler belki başlatılmayabilir ancak özellikle A takım düzeyinde sezona başlayan liglerde sezonlar tamamlanacaktır kanaatindeyim” dedi. 

2.LİG HAZIRLIKLARININ BAŞLADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM 

Kocaelispor ile ilgili de konuşan Murat Aydın, “Kentimizin en büyük markası olan Kocaelispor, olmaması gerektiği gibi kentin yine bir numaralı konu maddesi. Ben şahsen yeşil-siyahlı ekibin 2.Lig için şimdiden hazırlıklara başladığını düşünüyorum. Şimdi baktığımız zaman sezonlar birbirine karıştı aslında ama UEFA’nın alacağı karar ile 3’üncü transfer dönemi gündeme gelecek. Oyuncuların bu manada bir kaybı olmayacaktır ancak aynı hassasiyetin kulüpler için gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an için Kocaelispor 2.Lig’e çıktı diye düşünebiliriz. Burada emeği geçen başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez ve ekibi özveri ile önemli çalışmalara imza attılar. Bundan sonraki süreçte artık geçici başarılardan daha çok tesisleşerek kulübün geleceğini garanti altına almanın çalışmaları da beraberinde gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydın, liglerin, akıbetini, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı