Haber Detayı
24 Kasım 2016 - Perşembe 09:03
 
BIYIK, “ÖĞRETMENLER AYDINLIK DÜŞÜNCENİN MİMARLARIDIR”
AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
Darıca Haberi
BIYIK, “ÖĞRETMENLER AYDINLIK DÜŞÜNCENİN MİMARLARIDIR”

Açıklamasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler gelecek nesil sizlerin eseri olacaktır” sözü ile başlayan Bıyık, şu açıklamayı yaptı: “24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile tüm Öğretmenlerimin Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin çok seçkin ve özel bir önemi bulunmaktadır. Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır.

Öğretmenler çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarlarıdır. Gelecek aydınlık günlerimiz için, Milli ve Manevi değerlere önemseyen ve Ülkemizin Çağdaş Medeniyetler seviyesine çıkmasında sonsuz katkısı olan Öğretmenlerimizin değeri bizler için ölçülemeyecek kadar büyüktür.

Bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BIYIK,, “ÖĞRETMENLER, AYDINLIK, DÜŞÜNCENİN, MİMARLARIDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı