Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 17:26
 
BIYIK’TAN BAYANLARA ÖZEL PROJELER
Cumhur İttifakı Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, gün boyunca ilçede düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliklerine katılırken, yeni dönemde bayanlara yönelik önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Darıca Haberi
BIYIK’TAN BAYANLARA ÖZEL PROJELER

Ak Parti  Nenehatun Mahalle Teşkilatı tarafından Beyaz Köşk Düğün Salonunda gerçekleşen Kadınlar Günü Etkinliğinin yanı sıra, Kemal Ali Gül ve Deniz Yıldızları Okul Aile Birliği’nin Kadınlar Günü etkinliklerine katılarak günün anısına pasta kesip, bayanlara karanfil dağıtan Bıyık’a Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek ve Bıyık’ın eşi Havva Bıyık eşlik etti.

Mutlu Yuva, Mutlu Çocuk ve Mutlu Darıca

Bıyık programlarda, eşi nezdinde tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederken, yeni dönemde bayanlara yönelik önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Bıyık; “sizler için önemli projeler hazırladık, askeri alanda bayanlara özel sosyal tesisler yapacağız. Toplumun temel taşı olan aileyi mahalle konaklarına entegre edeceğiz. Annelerimizi ve çocuklarımızı daha güvenilir ve huzurlu ortamda eğitmeyi hedefliyoruz. Çocuk kreşi, diplomalı anne kursları, kadınlarımızın yaptıkları el işlerini mahalle konaklarında sergileyerek ev ekonomisine katkıda bulunacakları El Emeğim Gün Yüzüne Çıkıyor Projesi ve bayanlara yönelik eğitim seminerleri ile yeni dönemde bayanlara pozitif ayrımcılık sağlayacağız.” dedi.

Cennet Anaların Ayakları Altında

Cumhur İttifakı Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, programların ardından Piri Reis Mahallesinde bulunan Çağrı Tekstil’i ziyaret ederek burada çalışan bayanlara karanfil hediye etti. Bıyık, burada da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederken, toplum olarak “Cennet Anaların Ayakları Altındadır” sözünü düstur edinmişiz. Evde, işyerinde, hayatımızın her anında yanımızda yer alan kadınlarımız kimi zaman eş, kimi zaman anne, kimi zamanda evlat olarak hayatımıza anlam katan varlıklarımızdır.” diyerek çalışanlarla bir süre sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BIYIK’TAN, BAYANLARA, ÖZEL, PROJELER,
Yorumlar
Haber Yazılımı