Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 00:57
 
Babamızın Malı mı?
AK Parti 104’üncü İl Danışma Meclisi’ni büyük bir coşku içerisinde geçirdi. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Makamlar babamızın malı değil. Ben aday olmazsam başım gözüm üstüne derim, çalışmalarıma devam ederim” dedi.
Kocaeli Haberi
Babamızın Malı mı?

31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçimleri’ne var gücüyle çalışan AK Parti kadroları bir yandan da danışma meclislerini gerçekleştiriyor. AK Parti Teşkilatları bu kapsamda 104’üncü İl Danışma Meclisi’ni, geniş katılımla gerçekleştirdi. Genel kongre havasında geçen toplantının ev sahipliğini İl Başkanı Abdullah Eryarsoy üstlenirken, il yönetim üyeleri de davetlileri kapıda karşıladı.

BİNLERCE PARTİLİ KATILDI

Büyük bir coşkuyla Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya binlerce partili akın ederken; AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, Sami Çakır ve İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti Kocaeli eski milletvekilleri Zeki Aygün, Cemalettin Kaı, Mehmet Ali Okur, Eyüp Ayar, eski İl Başkanları Şemsettin Ceyhan ve Mahmut Civelek katıldı

TÜRKİYE ARTIK GÜÇLÜ

İl Danışma Meclisi’nde kürsüye çıkan ilk isim İl Başkanı Abdullah Eryarsoy oldu. “Zor günler yaşıyoruz” diyen Eryarsoy şunları söyledi: “Yeni bir sistem kurduğumuz bugünlerde zor günlerden geçiyoruz. FETÖ, 15 Temmuz gibi hain darbelerle bizleri yıkamayanlar şimdi de dövizle bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Hainlere meydanı bırakmayacağız. 1 dolarla bizleri satın alamayacaklar. Türkiye artık güçlü. Yerli ve milli üretim ile tüketim yapmak anahtar sözcüklerimiz.

13 BELEDİYEYİ DE BİZ ALIYORUZ

Fırsatçılık, stokçuluk yapanları hukuka teslim etmek en önemli görevimiz. Her defasında tasarrufu iyi yapmalıyız. Omuz omuza vererek bu günleri de aşacağız. Bir yandan ekonomik saldırıyla uğraşırken bir yandan da yerel seçimler yaklaşıyor. İri ve diri olmalıyız. Teşkilat ve üye çalışmalarımız devam ediyor. Kocaeli’de 13 belediyemiz var. Sadece 13 kişi seçilecek, sözlerimiz ve rakiplerimize yönelik yaklaşımlarımız bizim kalitemizi gösterecek. Anketler ortada 13 belediyenin 13’ünü de biz kazanıyoruz.

ŞUNUN ADAMI DEMEK YANLIŞ

Aday olanlar başkan olamasa da partimize hizmet edebilirler. Bize yakışan bir seçim gerçekleştireceğiz. Genel Merkez takvimimizi ilan edecek, başka bir takvimimiz de olamaz. Hepimizin yönü ve gideceği yer aynı. Herhangi birimiz güçlü olursa bu hepimizin gücü olur. Şunun adamı ya da buralı demek yanlış. Belediye başkanlarımız son güne kadar adayımızdır. Onların  hakkını korumak ve saygı göstermek hepimizin borcudur. Sefer bizim, zafer bizimdir inşallah.”

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİLER

Eryarsoy’dan sonra kürsüye AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Yerel seçimlerde ulaşılmadık bir tane bile genç bırakmayacağız. Gençler olarak seçime hazırız” dedi. Kahraman daha sonr Kurban Bayramı’nda asılan Türk bayraklarını partililere hediye ettiklerini söyleyerek sözlerini bitirdi. Kahraman kürsüyü İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz çıktı, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

BAŞARI HEPİMİZİN EKSİKLİKLER BENİMDİR

“35 yıldır siyasetin içindeyim binlerce toplantıya katıldım. Kürsüye çıkıp, konuşanı sonuna kadar dinledim. Aynı şeyi sizde yapın. Birbirimize saygılı olacağız” diyerek partilileri uyaran Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şu şekilde devam etti: Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarılarda hepimizin imzası var. Başaramadığımız işler varsa orada eksiklik de bana aittir. 31 Mart için vakit yaklaştı. Emaneti başka arkadaşlara teslim edeceğiz. Genel Merkezimiz görevinin başında olan başkanları şuanda millete soruyor. Memnunlar mı diye.

MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

Makamlar babamızın malı değil. Mahkeme kadıya mülk değil. Hepimiz gelip, geçiciyiz. İnandığımız davamız bakidir. Kocaeli’de çok güzel hizmetler yaptık. Kentimiz daha da yaşanır bir hale geldi. Mevcut belediye başkanları ben aday değilim diyemez. Zaten doğal adaydır. Genel Merkezimiz halkımıza sorarak adayını belirliyor. İzmit ve Gebze gibi 400 bin nüfuslu ilçelerimiz var. Biz büyük bir şehiriz. Mutlu insanların yaşadığı bir şehir olması için Genel Merkezimiz büyük bir süzgeçten geçiriyor.

ADAY OLMAZSAM BAŞIM ÜSTÜNE

Mevcut belediye başkanlarımız için ulu orta konuşmayalım. Hepimiz insanız, eksiklerimiz elbette vardır. Eksiklerini teşkilatlarda söyleyebilirsiniz ya da telefonuna mesaj atabilirsiniz. Ama ulu orta konuşmak doğru değil. İnanıyorum ki 13 belediyenin 13’ünü de biz alacağız. Aday gösterilmezsem ben başım gözüm üstüne derim. Bütün teşkilatlarımla birlikte çalışmaya devam ederim. Hiçbir kırgınlık da göstermem. Hiçbir başkan arkadaşımın da kırgınlık yapacağını düşünmüyorum. Halkımızın gönlüne daha çok gireceğiz.” Karaosmanoğlu’nun konuşmalarından sonra milletvekilleri kısa bir selamlama konuşmaları yaptı. Program soru ve cevap kısmıyla devam edip, son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Babamızın, Malı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı