İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BUNALIMA GİRDİ İNTİHAR ETTİ!
BUNALIMA GİRDİ İNTİHAR ETTİ!
Huzurumuza, istikrara ve kardeşliğimize kastediyorlar
Huzurumuza, istikrara ve kardeşliğimize kastediyorlar
Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 16:31
 
Bağlarbaşı’nda temel atıldı
Darıca Belediyesi Amanos Dağları’nda şehit düşen Şehit Uzman Çavuş Salih Kayhan’ın adını yaşatmak üzere Bağlarbaşı Mahallesi’nde ki semt konağının temelini törenle attı.
Darıca Haberi
Bağlarbaşı’nda temel atıldı

Kazım Karabekir Mahallesi ve Osmangazi Mahallesi’nden sonra Bağlarbaşı Mhallesi’nde  3.cü semt konağı temel atma törenini gerçekleştiren Darıca Belediyesi, inşaatın yapını bu yılın kasım ayında tamamlamayı planlıyor. Temel atma töreninde Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törene Darıca Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Tunalı eşi Feriye Tunalı ile birlikte katılım gösterdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçe genelinde yapımı süren ve yapılması planlanan projelere ilişkin törene gelen davetlilere bilgilendirme yaptı. Referanduma ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Karabacak, “ Hayır cephesinde de Evet cephesinde de vatandaşı bilgilendirme çalışmaları sürüyor. Sonuç ne olursa olsun her iki tarafta bizim insanlarımız. Bugün burada CHP Belediye Meclis Üyelerimiz var. Hepimiz vatandaşın hizmeti için ter döküyoruz. Önemli olan vatandaşa gerçek bilgiler vermek ve onların aklını karıştırmamaktır.”dedi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak konuşmasında, “Bu ülkenin istikrara ihtiyacı var. İstikrar sadece tek ve güçlü partili dönemle sağlanır. 2002’den bugüne dek birçok hizmetler yapan Ak Parti bile 7 Haziran seçimlerinde koalisyon seçeneği ile karşı karşıya kaldı. Kurulamayan hükümet yüzünden ülke halkı bir panik yaşadı. Artık bunlara son verilecek bir sistem hayata geçmesi adına 16 Nisan’da Evet denilmesini bekliyorum. Hangi parti yüzde 51’i alırsa yönetimi o sağlayacak. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Yok tek adam, yok rejim değişiyor, yok 2 yıl milletvekilliği yapan emekli maaşı alacak diye vatandaşın aklını karıştırıyorlar. Hepsi yalan.” dedi.

TÜRKİYE GELECEĞİNE YÜRÜYECEK

Tören alanına gelen vatandaşlara ve diğer siyasi davetlilere seslenen Kocaeli Milletvekili Yaman ise şunları söyledi; “Şunu hemen belirtmeliyim ki bu bir seçim değildir. Yerelde ve genelde birini seçmiyoruz. Burada bir sistem değişikliği yapmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca 4 kez sistem değişmiştir. İlkinde meclis hükümeti seçmiş, ardından tek partili bir sistem gelmiş daha sonra ise çok partili bir sisteme geçmişiz. Tarihimizde ne zaman eksikliği ya da geçerliliği tartışılan bir noktaya gelinmişse sistem değişmiştir. Bunu rejim değişikliği ile aynı oranda düşünmek yanlıştır. 16 Nisan hepimiz için birer milat olacak. AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden bu yana hedef olarak belirlediği 2023 vizyonunu yakalamamız için bu seçimde hepimize önemli bir görev düşüyor. Hep birlikte 'evet' diyecek ve ülkemizin aydınlık yarınlarına birer ışık saçacağız. Muhalefet kafa karıştırma doğruları saptırma konusunda ciddi çaba sarf ediyor. Yalan bilgilerle sizlerin kafalarını karıştırmaya çalışıyorlar. Bu sistemde, Türkiye’yi 2023’e, 2053’e, 2071’e taşıyacak, ülkenin hızlı karar almasını sağlayacak, milletten aldığı emanetin bilincinde, sorumluluğunu tam manasıyla üstlenmiş bir Başkan seçilecek. Böylelikle Türkiye geleceğe olan yürüyüşüne daha emin adımlarla devam edecek. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkesi içinde, birlik ve beraberliğimizi, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza ederek geleceğe yürüyeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bağlarbaşı’nda, temel, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı