Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 08:32
 
Bakan Işık
Bakan Işık: S-400'lerle ilgili süreçte son karar aşamasındayız Milli Savunma Bakanı Işık, Türkiye'nin acilen bir hava savunma sistemine ihtiyacı olduğunu belirterek, S-400'lerle ilgili süreçtı son karar aşamasına gelindiğini söyledi.
Gebze Haberi
Bakan Işık

karar aşamasına gelindiğini söyledi.

Bakan Işık: S-400'lerle ilgili süreçte son karar aşamasındayız
 

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD'de yaptığı açıklamada "Türkiye'nin acilen bir hava savunma sistemine ihtiyacı var. (S-400'lerle ilgili süreç) Son karar aşamasındayız. Son karar, Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız tarafından verilecek." dedi.


ABD'li mevkidaşımla bugün PYD meselesini öncelikli olarak konuştuklarını ifade eden Milli Savunma Bakanı Işık, "PYD bir terörist örgütün koludur. Konuyu dostane bir şekilde karşılıklı olarak müzakere ettik. Şu anda (Rakka operasyonu konusunda) kesinleşmiş bir kararın olmadığını belirtmek durumundayım." diye konuştu."Şuan Rakka operasyonu konusunda kesinleşmiş bir karar yok"

"ABD'nin verdiği karşılık son derece önemli"

Bakan Işık, "(ABD'nin Esed rejimine ait Şaryat Hava Üssü'nü vurması) Donald Trump’ın cesaret verici karşılığı bölgede çok büyük bir sempati oluşturdu. Önemli bir moral ve sempatiye neden oldu. ABD'nin verdiği karşılık son derece önemli ve değerlidir ve sürdürülmelidir." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Işık,
Yorumlar
Haber Yazılımı