Haber Detayı
18 Temmuz 2017 - Salı 13:35
 
Bakan Işık, “Atatürk hepimizin ortak değeri”
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Anıtkabir çevresinin imara açılacağı iddialarına yanıt verdi.
 
 
 
Haberi


Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Anıtkabir çevresinin imara açılacağı iddialarına yönelik TBMM’de bir açıklama yaptı. Mimarlar Odası’nın algı operasyonu yapmaya çalıştığını söyleyen Bakan Işık, “Atatürk hepimizin ortak değeridir. Kesinlikle böyle bir şeye müsaade etmeyiz” dedi.

“MİMARLAR ODASI ALGI OPERASYONU YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Anıtkabir çevresinin imara açılacağı iddialarına yönelik TBMM’de bir açıklama yaptı. “Atatürk hepimizin ortak değeri” diyen Bakan Işık, “Anıtkabir’le ilgili kesinlikle hiç kimsenin kendi kafasına göre bir şey yapması mümkün değil ama maalesef Mimarlar Odası bir algı operasyonu ile sanki Anıtkabir’in arazisi imara açılıyormuş gibi gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan haberler veriyor. Bunu biz de incelettik. Gerçekle uzaktan yakından ilgisi yok. Orada muhtemelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile Mimarlar Odası arasındaki çekişmeye maalesef Atatürk ve Anıtkabir alet edilmeye çalışılıyor. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu doğru bir şey değil. Anıtkabir’in askeri sınırlar içinde kalan bölgesine en küçük yapılaşma dahi ne Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir talebi var, ne de ona biz müsaade ederiz. Algı operasyonu yapıldığı kanaatindeyiz. Daha önce askeri alan içinde küçük bir alanın park alanı yapılması için bir teklif yapılmış, onu da biz kabul etmemişiz. Lojman filan hiçbir şey yok. Sadece Anıtkabir’e gelen araçlarla ilgili yeşil alanın park alanı yapılması teklif edilmiş, biz kabul etmemişiz, gitmiş. O da önceden yapılan bir teklif. Şimdi yapılmış değil. TSK’nın kullanımında olan alan için hiçbir karar yok.

“BÖYLE BİR YAPILAŞMAYA KİMSE EVET DEMEZ”

Böyle bir niyet var mı? Sorusuna ise Bakan Işık, “Hayır. Bu kadar güzelliği, yeşilliği niye bozayım. Aklımızı peynir ekmekle mi yedik. TSK’ya tahsis edilmiş alan içinde bir yapılaşmaya kimse evet demez. Ben de evet demem, siz de evet demezsiniz, orada görev yapan hiçbir asker de evet demez. Kimsenin evet demeyeceği bir iş nasıl oluyor da gündemin birinci sırasına oturuyor anlamıyorum.” Dedi. 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Bakan, Işık,, “Atatürk, hepimizin, ortak, değeri”, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı