Haber Detayı
04 Mart 2017 - Cumartesi 10:30
 
Bakan Işık'tan Kocaeli'ye yeni müjdeler
'Yerel Medya Bakanlarıyla Buluşuyor' toplantısında müjdeli haberi açıklayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık 10 Nisan 2017 tarihinden itibaren Adapazarı- Pendik arasındaki Banliyö tren seferlerinin 4’ten 8’e çıkacağını açıkladı.
Kocaeli Haberi
Bakan Işık'tan Kocaeli'ye yeni müjdeler

 

İLKİ KOCAELİ’NDE GERÇEKLEŞTİ
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde başlatılan  “Yerel medya Bakanlarıyla buluşuyor” toplantısının ilki Kocaeli’nde gerçekleştirildi.  Kocaeli ve Sakarya’da görevli yerel ve ulusal basın temsilcileri Ramada Otel’de Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile bir araya geldi. Yapılan toplantıya Bakan Işık'ın yanı sıra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü İstanbul il Müdürü Necmettin Altuntaş, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Vali yardım

ADAPAZARI-HAYDARPAŞA 2018’DE
Bakan Işık konuşmasına “Kocaeli ve Sakarya için yarın gazetelerinizde manşet olabileceğini düşündüğüm önemli bir konuyu açıklayacağım.  Eskiden Adapazarı treni dediğimiz Adapazarı İstanbul hattımız gelirdi. Daha önce Afiye -Sapanca İzmit ve Pendik’te karşılıklı 4 seferdi. Bunu biz  10 Nisan 2017’den itibarıyla karşılıklı 8 sefere çıkaracağız.  Sefer sayısı  talebe göre daha da artırılacak. Başlangıç noktası Mithatpaşa olacak, Arifiye, Sapanca, İzmit, Körfez, Hereke, Pendik olarak devam edecek açıklamalarına yer verdi. Yapılan bir planlama ile 2018’e kadar Adapazarı treni Haydarpaşaya kadar devam edebilecek. Şu an için sinyalizasyon nedeniyle bu yapılamıyor, ancak bu sinyalizasyon planlaması tamamlandığında bunu da hayata geçireceğiz” dedi. 

GAZETECİLER EKİM AYINDA EVLERİNE GEÇİYOR
Bakan Işık’ın bir diğer müjdeli haberi ise basın mensuplarına yönelik oldu. Bakan Işık gazeteciler için Çınarlı mevkisinde TOKİ tarafından yapılan konutların Ekim ayında teslim edileceğini belirtti. 
 

"KOCAELİ EVET'TE İYİ DURUMDA"
MARMARA BÖLGESİNİN FATİHİ

Bakan Işık basınla sohbet ortamında gerçekleştirdiği toplantıda Marmara Bölgesinin Fatihi olarak lanse ettiği Kocaeli ve Sakarya için önemli açıklamalarda bulundu. Işık, "Yerel bir ilin bakanı olarak bu bakanlığın diplomasi ayağı çok fazla olduğu için şehrimizi aksatmamaya yerel basınla zaman zaman bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bugün farklı bir konsepte burada olmak da beni ayrıca çok mutlu etti. Kocaeli ve Sakarya Türkiye'nin en dinamik şehirlerinden nüfusu da daha fazla ekonomik aktiviteye sahip bölgenin iki şehri. " dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Işık'tan, Kocaeli'ye, yeni, müjdeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı