Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 18:08
 
Bakan Turhan “Gebze ve Dilovası’nı Sisteme Entegre Edeceğiz”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu’na yıl sonuna doğru Gebze ve Dilovası’nı bu sisteme entegre etmeyi planladıklarını ifade etti.
Gebze Haberi
Bakan Turhan “Gebze ve Dilovası’nı Sisteme Entegre Edeceğiz”

İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu İnşaatı Avrupa Yakası kesimindeki şantiye alanında incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan çalışmalardan gelinen aşamalar hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan, “Bu proje aynı zamanda İstanbul'un doğu yerleşimlerindeki trafik hareketini, diğer ulaşım altyapısı sistemleri ile de entegre etmiş olacak. İstanbul'un doğusundan gelen trafik, Reşadiye Kavşağı ile Çamlık Kavşağı, yine Kurtköy Kavşağı, batısında Odayeri ve Mahmutbey Kavşağı, 29 Ekim'de açmayı hedeflediğimiz Tayakadın ve Yassıören Kavşakları ile İstanbul'un mevcut ulaşım altyapısında hizmet veren yolları ile entegre olacak. Yıl sonuna doğru da Çatalca'yı ve Gebze'yi bu sisteme entegre etmeyi planlıyoruz.

KURTKÖY-DİLOVASI LİMAN BAĞLANTISI

Dördüncü kesim yani Kurtköy-Dilovası Liman bağlantısı ve liman bağlantısı ile İzmit Kuzey Geçişi arasındaki Sevindikli Kavşağı'nı da bu yıl içerisinde hizmete açarak İstanbul'a doğudan gelen trafiği, İzmit-Gebze, Gebze-Kurtköy, Kurtköy-Ümraniye ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasındaki kapasite üzerinde hizmet veren ulaşım sistemini yani TEM Otoyolu'nu da önemli ölçüde rahatlatmış olacağız.” dedi. Bakan Turhan, Çatalca ile İzmit'in kuzeyindeki Körfez ilçesinin Sevindikli Kavşağı'nda bulunan kesimler hizmete açıldığında, İstanbul'un giriş ve çıkışlarında, şehir içindeki kesimlerinde yaşanan trafik yoğunluğunun önemli ölçüde rahatlayacağını aktardı.

 

 

Haber:KÜBRA AKABALI

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Turhan, “Gebze, ve, Dilovası’nı, Sisteme, Entegre, Edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı