İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Çifte indirim
Çifte indirim
Emekliye özel teklif
Emekliye özel teklif
Haber Detayı
06 Şubat 2017 - Pazartesi 16:09
 
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklama
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş yapılacak yeni vergi indiriminden Varlık Fonu'na kadar bir çok konuya da açıklık getirdi.
- Haberi
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü , "(Bazı şirket hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna aktarılması) Türkiye ekonomisinin gücünü göstermek, birtakım dışarıdan müdahalelere karşı kuvvetlenmesini sağlamak için tabiri caizse 'garanti' mahiyetinde olan bir fondur. Savunma Sanayii'nden ilgili kaynağın buraya aktarılmasının amacı, aynı şekilde kullanımın aynı kaynakta toplanarak, daha etkin kullanımını sağlayabilecek bir adımın atılmasıdır." dedi.

VERGİSİNİ VAKTİNDE ÖDEYENE YÜZDE 5'E KADAR İNDİRİM
Vergisini geçmiş dönemlerde eksiksiz ve vaktinde ödeyen mükellefler için kurumlar vergisi ve gelirler vergisinde yüzde 5'e kadar indirim yapabilecek bir uygulama konusunda Bakanlar Kuruluna yetki verilmesinin öngörüldüğünü işaret eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "Böylece vakti zamanında vergisini ödeyen, eksiksiz olarak vergisini ödeyen insanlarımız, girişimcilerimiz, şirketlerimiz özellikle Türkiye sanayisinin, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ'lerimiz bu vergi indirimlerinden yaralanmış olacaklardır." diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELEDE İSTİHBARAT PAYLAŞIMI
"Bizim dostlarımızdan, müttefiklerimizden beklediğimiz, sadece DEAŞ'a karşı birtakım bilgilerin, bulguların ya da istihbaratın paylaşılması değil." diye konuşan Kurtulmuş şöyle devam etti:

"Aynı şekilde PKK/PYD unsurlarının da Türkiye'ye karşı hareketlenmeleri konusunda Türkiye'nin bilgilendirilmesidir. Dostluk, müttefiklik bunu gerektirir. Son zamanlarda, bilgi, istihbarat paylaşımında olumlu gelişmeler vardır. Ama bütünüyle, bütün bilgilerin paylaşıldığı istihbarat paylaşımını da beklediğimizi ifade etmek isterim."

"VARLIK FONU BİZATİHİ KENDİSİ MİLLİ BİR KURULUŞTUR"
Varlık Fonuyla ilgili görüşlerini aktaran Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "Öyle Düyun-u Umumiye falan gibi sözlerin de son derece yanlış ve yersiz olduğunu ifade etmek isterim. Varlık Fonunun bizatihi kendisi milli bir kuruluştur, milli bir oluşumdur. Ekonominin milli tarafını güçlendirmek için atılan bir adımdır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakanlar, Kurulu, toplantısı, sonrası, önemli, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı