Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 18:08
 
Bakmayın bebek olduğuna aslında 24 yaşında!
Bakmayın bebek olduğuna aslında 24 yaşında!
 
 
 
Haberi


ABD'nin Tennessee eyaletinde 25 Kasım 2017'de doğan Emma Wren isimli kız bebeğin, 24 yıl önce dondurulmuş bir embriyodan dünyaya geldiği açıklandı. Bunun doğumla sonuçlanan en uzun süre dondurulmuş embriyo olduğu belirtildi...

Benjamin-Tina Gibson çiftinin dünyaya getirdikleri Emma Wren isimli kız bebek, aslında Ekim 1992'de döllenen ve dondurulan bir embriyodan çıktı. 26 yaşındaki Tina, doğurduğu Emma'nın embriyosu dondurulduğu zaman henüz 1.5 yaşındaydı.

 

Kriyoprezervasyon yöntemiyle dondurulan embriyo, 24 yıl bekletildikten sonra Mart 2017'de Tina'nın rahmine nakledildi.

Emma da Tennessee Üniversitesi Preston Tıp Kütüphanesi'nin kayıtlarına 'doğumla sonuçlanan en uzun süre dondurulmuş embriyo' olarak geçti. Ulusal Embriyo Bağış Merkezi (NEDC) Tıbbi Direktörü ve embriyoyu Tina'ya nekleden doktor olan Jeffrey Keenan, ''Gibson ailesinin hikayesi, her çiftin embriyolarını dondurmayı yaşamı tasdik eden bir seçenek olarak değerlendirmesi için açık çağrıdır'' dedi.

 

24 yıl önce embriyonun yapay ortamda döllenmesi ve dondurulmasına karar veren kadınla erkeğin isimleri açıklanmadı.

 

 

Doğduğunda ağırlığı 2.9 kilo, boyu 51 santim olan Emma'nın babası Benjamin sevincini ''Çok hoş bir mucize. Onca yıl dondurulduğu düşünüldüğünde gayet mükemmel gözüküyor'' diye ifade etti.

 

 

 

 

 
 
Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Bakmayın, bebek, olduğuna, aslında, 24, yaşında!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı