Haber Detayı
15 Aralık 2016 - Perşembe 11:28
 
Balkan Türkleri MHP’de
Kocaeli Haberi
Balkan Türkleri MHP’de

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu ve İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bayram Çolakoğlu Anayasa Değişiklik Paketi üzerinde sağlanan uzlaşmayla Balkan Göçmenlerinden sonradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların kapsam dışı kalmasıyla ilgili MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’yü ziyaret ettiğini belirtti.

ÇOLAKOĞLU: UZLAŞMA SAĞLANDI

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu “Anayasa değişiklik paketi üzerinde bir uzlaşma sağlandı. Teklifte doğuştan Türk vatandaşı olanlar diye bir kavram var. Doğuştan Türk vatandaşı kavramı girince balkan göçmenleri sonradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan hemşerilerimiz kapsam dışı kalıyor. Bunun bir yanlışlık ve gözden kaçan bir durum olduğunu düşünerek sayın başkanımıza izah etmeye geldik” dedi

ÜNLÜ: GENEL MERKEZE İLETECEĞİZ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise konuyla ilgili olarak” Yeni anayasa paketindeki ilgili hassasiyetlerini bizler MHP Genel Merkezimize ileteceğiz. Milletvekillerini bu konu ile ilgili bilgilendireceğiz. Bir heyet olarak TBMM’de milletvekillerimizi ziyaret ederek bu konuyu bildirmeleri gerektiğini ilettik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balkan, Türkleri, MHP’de, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı