Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 10:56
 
BAMİS Çayırova’da açıldı!
Bağımsız Metal İşçileri Sendikası Çayırova temsilciliği açıldı. BAMİS Örgütlenme uzmanı Fahri Koçan BATİS Sendikasının Tekirdağ deneyimi ile ilgili bir sunum yaparken, “Tekirdağ ile Kocaeli’nin benzer özellikleri olduğunu belirtti.
 
 
 
Çayırova Haberi


Haftasonu Çayırova’da gerçekleştirilen programla Bağımsız Metal İşçileri Sendikası (BAMİS) temsilciliği çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, işçi ve emekçinin katılımıyla açıldı. Moderatörlüğünü Sevda Özer’in yaptığı programda BAMİS Genel Başkanı Volkan Dursun Türkiye’deki örgütlenme sorunlarıyla ilgili bir konuşma yaptı. Daha sonra BAMİS Örgütlenme uzmanı Fahri Koçan BATİS Sendikasının Tekirdağ deneyimi ile ilgili bir sunum yaptı. 

TEKİRDAĞ İLE KOCAELİ’NİN BENZER ÖZELLİKLERİ VAR
Koçan, “Tekirdağ ile Kocaeli’nin benzer özellikleri olduğunu belirterek, artı değer ve emek sömürüsü bakımından iki ilde aynı şekilde işçiler çok büyük artı değer üretmesine rağmen paylarına iş kazası ve meslek hastalıkları düşmektedir” dedi. Koçan, “Trakya’daki örgütlenme deneyimi bize bir işçi de olsa mücadele etmenin öneminin büyük olduğunu gösterdi. Trakya’da işçilerden aldığımız bilgiler doğrultusunda hazırladığımız hak ihlalleri raporu sonucunda birçok hak ihlali son buldu” dedi. 
İŞÇİLERDEN YOĞUN KATILIM
Açılışta BATİS-BAMİS sendikasının eğitim, örgütlenme ve toplu iş sözleşmesi uzmanı Metin Burak, Dev Turizm sendikası Marmara bölge şubesinden Saniye Evren, Pir Sultan Abdal Derneği Ve Cem Evi Kocaeli şube başkanı Cengiz Dönmez, Erzincan Refahiye Göl Köylüler derneği adına Murat Çam, Erzincan Refahiye Kızıleniş Köyü Dernek Başkanı Ercan Dinler,  Darıca HDP eş başkanları, Çayırova HDP eş başkanı Şah İsmail Tohumcu, Gebze Dersimliler Derneği Başkanı, Demokratik Alevi Dernekleri Gebze Şube Başkanı Cemal Güleser, Çayırova Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İbrahim Haliloğlu, Çayırova CHP Eski Belde Başkanı Ali Koç desteklerini sundular. Örgütlenme çalışmalarının  sürdüğü coster aerosol, Hanon otomotiv ve kale bağlantı işyerlerinden işçilerde etkinliğe katıldı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: BAMİS, Çayırova’da, açıldı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı
('.yukaricik').css('bottom','218px');