Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 11:59
 
Banliyö tren istasyonu açılsın
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, banliyö treninin yeniden hayata geçmesi için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Tarhan “Vatandaşımızın Haklı Talebini Görün ve Kuruçeşme Banliyö Tren İstasyonunu Açın” dedi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 9 Muhtar ve Yüzlerce kişinin imzası ile kendisine ulaşan Kuruçeşme Tren istasyonunun tekrar hayata geçmesi için toplanan imzalar ve belgeleri Yazılı Soru Önergesi Olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Tarhan “Vatandaşımızın Haklı Talebini Görün ve Kuruçeşme Banliyö Tren İstasyonunu Açın” dedi.

KURUÇEŞME BANLİYO TREN İSTASYONU HİZMETE AÇILMALIDIR.

Tarhan, “Kocaeli’nin en önemli sorunlarının başında ulaşım ve trafik geliyor. Yakın mesafe olması nedeniyle birçok vatandaşımız her gün İstanbul’a ya da iş yerlerine tren hatlarını kullanarak gidiyorlardı. Ancak Tren hatlarının kapatılması nedeniyle vatandaşlarımız büyük zorluklar çekiyor. Bu olumsuz durumun tespit edilmesi ve çözülmesi için Ulaştırma Bakanlığının cevaplaması talebiyle Yazılı Soru Önergemizi verdik. Hem tarihi yapısı ve dokusu itibariyle hem de ulaşım açısından banliyö trenlerinin kullanımı yeniden başlatılmalıdır.” Dedi.

9 MUHTARLIK, YÜZLERCE İMZA GÖRMEZDEN GELİNEMEZ

Tarhan, “9 muhtarlığımızın ortak olarak hazırladığı bildiriye, yüzlerce vatandaşımız imza atmış. Kuruçeşme Banliyö Tren istasyonu tekrardan hayata geçirilmelidir talebinde bulunmuştur. Onların bu haklı taleplerini en yüksek sesle savunmak ve yetkili mercilere duyurmak bizlerin görevidir. Vatandaşımız işine, eşine, akrabasına gitmek için her gün kullandığı ulaşım araçlarından mahkum bırakılmamalıdır. Kocaeli’nin trafik çilesi çözecek her adımda biz elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz.” Dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Banliyö, tren, istasyonu, açılsın,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı