Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 15:32
 
BAŞARIMIZIN SEBEBİ: REİS’E OLAN SEVDAMIZ!
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen İl Gençlik Kolları kongresiyle ilgili konuşarak, “Mitingde 30 bin salonda 10 bin kişi vardı” dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen il gençlik kolları kongresiyle ilgili konuştu. Ceyhan “Mitingde 30 bin vatandaşımız salonda ise 10 bin gencimiz yer aldı. Hazırlık sürecinde 10 gün boyunca gençlerimiz kentin dört bir yanını süsledi. Burada çalışan arkadaşlarımız parayla tutulan arkadaşlar değil. Gençlerimizin hem enerjisi hem sevdası hem de liderine olan bağlılıklarının göstergesiydi.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen il gençlik kolları kongresiyle ilgili konuştu. Ceyhan miting ve kongreye toplam 40-50 bin kişi geldiğini ifade etti. Ayrıca Ceyhan, Başbakan Binalı Yıldırım’ın da katılımıyla 17 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan il kongresinin Başbakan Yıldırım’ın programı nedeniyle 25 Şubat Pazar gününe alındığını açıkladı.

ÖNEMLİ BİR VİRAJDAN GEÇİLDİ

Ceyhan konuşmasına Afrin operasyonuyla ilgili başladı. Ceyhan, “10 gündür süre gelen ve başarıyla yürütülen Afrin operasyonuyla ile hem tebriklerimi hem de Cenabı Hak’tan ordumuzun yanında olmasıyla ilgili dualarımızı paylaşmak istiyorum. Afrin operasyonu başarıyla devam ediyor. Afrin’in en önemli bölgelerinden olan Burseya Dağı’nın ele geçirilmesi önemli bir sıkıntı olmadan önemli bir virajdan geçildi. Ben ordumuzu tebrik eder şehitlerimize Allah’tan rahmet temenni ediyorum. İnanıyorum ki bu harekât özellikle terörün temizlenmesi adına nihai noktaya varacaktır. Toplamda 20 şehidimiz var bunların 7’si bizim Mehmetçiğimiz. Şuana kadar ise 550 terörist yok edildi” dedi.

CUMHURBAŞKANININ KATILDIĞI İLK GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ

Geçen hafta sonu yapılan kongreye değinen Ceyhan, “Cumartesi günü günlerdir hazırlığını yapmış olduğumuz il gençlik kollarımızın 5.olağan kongresini hep beraber icra ettik. Hepimizin teşkilat olarak göğsünü kabartan bir organizasyona imza attık. Her kongre her miting önemli hazırlıkları getiriyor. Biz Cumhurbaşkanımızın gelişini ayrı bir noktaya koyuyoruz. Bizler ayrı bir sevgiyle hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gençlik kollarımızın kongresini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 3 şehirde gençlik kolları kongresine katılıyor. Bunlardan ilki de Kocaeli’de yapılan kongreydi. Kocaeli Gençlik Kolları’nın kurucu başkanlarından olduğum için bununla ilgili ayrı bir gurur duydum” ifadelerinde bulundu.

PARAYLA DEĞİL AŞKLA

Konuşmalarına devam eden Ceyhan, “Hazırlık sürecinde 10 gün boyunca gençlerimiz kentin dört bir yanını süsledi. Burada çalışan arkadaşlarımız parayla tutulan arkadaşlar değil. Gençlerimizin hem enerjisi hem sevdası hem de liderine olan bağlılıklarının göstergesiydi. Gençlik kollarımızın en ferdini alınlarından öpüyorum. Birçoğu evine gidemedi. Birçoğu çuvalların üzerinden sabahlamak zorunda kaldı. Bu işler talimatla değil kendi arzularıyla yaptıkları işlerdi” şeklinde konuştu.

MİTİNGE 30 BİN KİŞİ GELDİ

Mitng ve kongreye katılım sayısıyla ilgili konuşan Ceyhan, “Yahya Kaptan Salonu’nu biliyorsunuz yaklaşık 8-10 bin kişilik salon. Ama biz aynı gün iki organizasyon yaptık. Yahya Kaptan Pazar Alanı, Perşembe Pazar Alanı’nın 3’te 2’si kadar bir alanı kapsıyor. Hava soğuk ve yağışlıydı. Cumhurbaşkanımızın kısa bir selam konuşmasını yapacağını söyledik. Buna rağmen o soğuk havada 30 binin üzerinde kitle bu mitinge katıldı. Ben o alana gelip o soğukta bekleyen herkese şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.

SALONDA 10 BİN GENCİMİZ VAR

Konuşmalarına devam eden Ceyhan, “Salon içerisindeki gençlerimizin sayısı 10 bin civarındaydı. Salonun 70’i genç olan kardeşlerimizdi. Bu kentte ana muhalefet partisinin kongresini 400 kişilik salonda yapmamı söylememe gerek yok. AK Parti’nin il gençlik kollarında ise 40-50 bin kişinin katılımını da gördük. AK Parti’nin başarısı buradan geliyor. Bu yüzden ana muhalefet partisi sittin sene iktidar yüzü göremez. Bizler kongrede genel merkez kongreleri havasında bir kongre gerçekleştirdik. Bunun haklı gururunu yaşadık” şeklinde konuştu.

HOŞGÖRÜNÜZE SIĞINIYORUZ

Kongrede yaşanan giriş sıkıntısına değinen Ceyhan, “Kongre organizasyonunda illa eksiklerimiz olmuştur. Ben bile programın organizatörü olarak 4 kere arandım. Eşimin çantası arandı içerisindeki kalemler alındı. Burada basın mensuplarımızın, vatandaşlarımızın ve STK temsilcilerimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz. Bu kadar kalabalığın girmek istediği yerde bu kadar yoğunluğun yaşandığı yerde bu tür sıkıntıların yaşanması da doğaldır” dedi.

İL KONGRESİ 25 ŞUBATTA, BAŞBAKAN GELİYOR

İl kongresinin tarihini değiştini açıklayan Ceyhan, “İl kongrelerimizle alakalı tarihler epeyce bir zamandır belliydi. Ben gençlik kolları kongresinin önüne geçmemesi adına açıklamayı geciktirdim. Önemli bir programımız varken önüne geçmek istemedim. İl kongremize Başbakanımız Binalı Yıldırım gelecek. Hem adaylık açıklaması hem de yeni yönetimin açıklanmasın konusunda belediye başkanlarımız yöneticilerimiz ve milletvekillerimizle istişare edeceğiz. İl kongremiz 17 Şubat’ta gerçekleşecekti. Fakat Başbakanımızın programı nedeniyle 25 Şubat Pazar günü saat 13:00’da Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. İl başkanlığı konusunda devam etme sürecini ise birkaç gün süresi içerisinde açıklama yapacağız. Genel merkezden ise devam etme konusunda bir problem yok. Ama usulen açıklamamızı yinede yapacağız” ifadelerinde bulundu.

REİS, KOCAELİSPOR’A İYİ GELDİ

Son olarak Kocaelispor’a değinen Ceyhan, “Kocaelispor konusu var epeydir galibiyet yüzü alamıyorduk. Dün ki maçta lideri 2-1 yenmek üzere ikinci yarıya güzel bir başlangıç yaptılar. Bende diyorum ki Reis, Kocaelispor’a da iyi geldi. Taraftar lideri, Cumhurbaşkanımıza formada hediye etti. Cumhurbaşkanımızın Kocaelispor üzerinde destekleri büyüktür. Bizim Kocaelispor’la ilgili tek temennimiz alt liglerden kurtulup biran önce Süperlig’te görmektir. Desteğimiz devam edecek. Yeni stadyumda güzel işlere imza atacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: BAŞARIMIZIN, SEBEBİ:, REİS’E, OLAN, SEVDAMIZ!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı