Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 13:09
 
Başaran: Esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek!
Gebze Oto Sanayi esnafıyla buluşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, "Bizim anlayışımızda esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek ve hizmeti buna görecek" dedi.
Gebze Haberi
Başaran: Esnaf kendi ihtiyaçlarını belirleyecek!

Emek Partisi’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, Gebze Oto Sanayi Sitesi’nde ziyaretlerde bulundu. Gebze Balıkesirliler Derneğini de ziyaret eden Başaran, Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Çarşamba Pazarı’nda kurulan standa uğradı.

‘BİRLEŞİRSEK ONLARDAN DAHA GÜÇLÜYÜZ’

Gebze Oto Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Başaran esnafın taleplerini, önerilerini ve şikâyetlerini dinledi, kendi belediyecilik anlayışını aktardı. Birçok esnaf, kriz koşullarında işlerin yolunda gitmediğini, dükkânlarının kirasını bile zor ödediklerini Başaran’a iletti. Var olan sanayi yönetiminin aidat almak dışında bir işlevi olmadığına değinen bir esnaf, “Müşterilerin araçlarından parçalar çalındığında ‘Bu sizin sorumluluğunuz’ diyorlar ama dükkânın tentesini biraz uzun tutsak hemen yasak geliyor” dedi. Bir işçi, 17 yıldır AKP’ye oy verdiğini, son dönemde ise artık memnun olmadığını ve oy verecek herhangi bir parti göremediğini söyledi. Oyunu bağımsız olduğu için Başaran’a vereceğini ifade eden işçiyle sohbet eden Başaran, “Biz seçilmesek bile sorunlarımız için birleşmeliyiz, seçimden seçime bizi hatırlıyorlar ancak biz ise birleşirsek onlardan daha güçlüyüz” dedi. Esnafın krizden etkilendiğini belirten Başaran, “Halkçı belediyecilik anlayışımızda esnafı kendi ihtiyaçlarını kendisi belirleyecek ve buna göre hizmet görecek” ifadelerini kullandı.  Başaran Gebze Oto Sanayi Sitesi ziyaretinin ardından Balıkesirliler Derneği’nde vatandaşlara seslendi. Burada da yönetim modelinden bahseden Başaran ardından Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Çarşamba Pazarı’na uğradı. Burada kurulan stantta el ilanlarını vatandaşa ulaştıran Başaran, pazarcılarla sohbet etti, kendi belediyecilik anlayışını aktardı, destek istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başaran:, Esnaf, kendi, ihtiyaçlarını, belirleyecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı