Haber Detayı
08 Ocak 2017 - Pazar 14:00
 
Başbakan Yıldırım Erbil'de PKK'ya resti çekti!
 
 
 
Ulusal Haberi


Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile Erbil'de ortak basın toplantısı düzenledi.

IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile Erbil'de ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım flaş açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, "PKK=PYD=YPG… Artık o kadar çok örgüt adları çıkarıyorlar ki, her olaydan sonra bir örgüt adı duyuyoruz. Ama bunları yediğimizi zannetmesinler" dedi.

Irak ziyaretini sürdüren Başbakan Yıldırım, Bağdat'taki temaslarının ardından bugün Erbil'e geçti. Yıldırım, Erbil'de IKBY Başkanı Mesud Barzani ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısındaki açıklamalardan satır başları şöyle: PKK=PYD=YPG… Artık o kadar çok örgüt adları çıkarıyorlar ki, her olaydan sonra bir örgüt adı duyuyoruz. Ama bunları yediğimizi zannetmesinler.

15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ örgüte karşı çok anlamlı bir duruş sergilediniz. Hem Bağdat’ta hem Erbil’de çok güzel faydalı görüşmeler gerçekleştirdik. Bunlardan birisi terörle ortak mücadele ikincisi de ekonomik konularda ve bölgenin huzura kavuşması konusunda daha fazla çalışmak. Özellikle terör bağlamında şunları söylemekte fayda var, hem DEAŞ hem PKK hem de FETÖ terör örgütü sadece Türkiye’nin meselesi değil aynı zamanda bu bölgenin de Irak’ın da Suriye’nin de meselesidir.

HEDEFİMİZ BU SAPIK ÖRGÜTÜ ORTADAN KALDIRMAK

DEAŞ’a karşı bir operasyon yürütüyoruz. Hedefimiz bu sapık örgütü ortadan kaldırmak. Bu konuda uluslararası camia daha çok destek vermelidir. PKK’nın ülkemize gerçekleştirdiği saldırılar kabul edilemez. Örgütün Şengal’da yapılanması asla kabul edilemez. Bu bir güvenlik meselesidir. Sadece Türkiye değil sizin de güvenlik meselenizdir. Irak’ın da merkezi hükümetin de bir güvenlik meselesidir. O bakımdan burada müşterek bir çalışmaya ihtiyaç var. Bunu Avrupalı ve Amerikalı dostlarımıza da anlatıyoruz.

BUNLARI YEDİĞİMİZ ZANNETMESİNLER

Diğer yandan PYD’nin Suriye bölgesinden oldu bittiler yapmasına asla müsaade gösteremeyiz. Orada yaşayan peşmergeleri, Arapları yerinden yurdundan ettiler. Adeta bir işgal içindeler. Adını ne kadar değiştirirse değiştirsin bunların ne yaptıklarını biliyoruz. Bunlar PKK’dan türemiş isim değiştirerek işin esasını deştiremezsiniz. PKK=PYD=YPG… Artık o kadar çok örgüt adları çıkarıyorlar ki, her olaydan sonra bir örgüt adı duyuyoruz. Ama bunları yediğimizi zannetmesinler.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Başbakan, Yıldırım, Erbil'de, PKK'ya, resti, çekti!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı