Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 14:48
 
Başhekim Güneş, “Allah’a havale ediyorum”
Darıca Haberi
Başhekim Güneş, “Allah’a havale ediyorum”

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş geçtiğimiz Nisan ayında ve bugün bazı basın organlarında yer alan 'Hastanede Esnek Mesai Huzursuzluğu' başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. “Sadece bağcıyı dövmeye niyetli bir kesim var.” diyen Başhekim Güneş, “Hepsini Allah’a havale ediyorum” dedi.

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş 30.04.2020 ve 14.05.2020 tarihinde bazı basın organlarında yer alan 'Hastanede Esnek Mesai Huzursuzluğu' başlıklı haberle ilgili olarak; “Aynı açıklamayı daha önce yapmıştık, sadece bağcıyı dövmeye niyetli bir kesim var. İş yapmayan ama bunu adaletsizlik olarak sunanlar. Ben bu insanları Allah’a havale ediyorum. Sağlık çalışanları Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde esnek çalışma saatlerine geçilmesi sonrasında mesailerin dağıtımları konusunda adaletsizlik yapıldığını ifade edilmektedir. Haberdeki iddialara yönelik; “Hastanemizde Covid-19 nedeniyle başlayan esnek çalışma şeklinde yapılan nöbet ve mesailer tüm sağlık çalışanlarına (hemşire, ebe, sağlık memuru, teknisyen) adil ve eşit şekilde davranılmıştır. Sağlık personellerin çalışabileceği yerlere göre planlama yapılmış ve nöbet listeleri de ona göre düzenlenmiştir. Haberde yer alan çalışan mesailerinin eksik olduğu hususu gerçeği yansıtmamaktadır. Çalışanların bir kısmı Nisan ayı içerisinde peyderpey yeni atama şeklinde (6-7-8-9-10-13-14-15-16-17 Nisan) tarihleri arasında başlamış olup diğer kısım sağlık çalışanımız 1.derece akrabalarının vefatı nedeniyle nisan ayı içerisinde mazeret izinlerini kullanmışlardır.

‘HABER YAPILIR’ DİYE DEĞİL, ADİL OLMAK İÇİN ADALETİ İCRA ETMEKLE MESÜLÜZ”

Açıklamasını sürdüren Başhekim Güneş, “Bazı sağlık çalışanlarımız ise poliklinikler bu süreçte kapatıldığı için (13 Nisan’a kadar polikliniklerde çalıştıklarından) mesailerini aktif olarak hizmet veren diğer birimlerde tamamlamışlardır. Tüm çalışılan birimler toplandığı zaman mesailer tüm personellerimize esnek ve adil bir şekilde tanımlanmıştır. Tüm personelimize adil ve orantılı çalışma düzeni sağlanmaya çalışılmıştır. Fakat bu zor süreçte arkadaşları görevini sorunsuz bir şekilde yerine getirirken, parmakla sayılacak kadar personelin, çalışmamak, sürekli işleri savsaklayıp böyle mesnetsiz iddialarla şuraya-buraya göndermekle meşgul olduklarını üzülerek takip ediyoruz. Bu zorlu süreçte sağlık kurumlarımıza destek verilmesi gerekirken (ki insanına, vatanına, sağlık camiasına, sağlık kurumlarına vefa örneği gösterip, insani görevini yapan ve destek veren 99 oranındaki basınımıza buradan şükranlarımı ve saygılarımı iletiyorum) bir iki basın organı delilsiz, mesnetsiz, gönderilen her haberi araştırmadan karalama kampanyası yapmaktadır. Bilinmelidir ki bu tür haberler hiç kimseye fayda sağlamayacaktır ve kimler tarafından da yapıldığını çok iyi biliyoruz. Bizden her zaman olduğu gibi bu en zorlu ve önemli süreçte de desteğini esirgemeyen çok kıymetli Kocaeli basınına şükran ve saygılarımı iletiyorum.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başhekim, Güneş,, “Allah’a, havale, ediyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı