Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 18:04
 
Başhekim Güneş; “Kınıyorum!”
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş, bir hasta tarafından darp edilen hastane çalışanının yanında olarak, “Sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını insani olarak kınıyorum.” dedi.
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde geçtiğimiz günlerde Hasta V.K (34) kendisine yardımcı olmaya çalışan görevi başındaki sağlık mensubu Ayhan Meral’i darp etti. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş konu ile ilgili bir açıklama yaparak, “Bu hadiselerin artık bizim kurumlarımızda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum.

BİR DAHA YAŞANMASIN

Kamu görevlisini görevi başında darp etmek veya buna teşebbüs etmek hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiç bir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Başhekim, Güneş;, “Kınıyorum!”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı