Haber Detayı
30 Aralık 2015 - Çarşamba 09:57
 
Başkan, “AK Parti gençliğine bu ülkenin ihtiyacı var”
Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kollarının olağan yönetim kurulu toplantısına konuk oldu
Kocaeli Haberi
Başkan, “AK Parti gençliğine bu ülkenin ihtiyacı var”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK parti Kocaeli İl Gençlik Kolları yönetim kurulu toplantısına konuk olarak, siyasi tecrübelerini paylaştı. İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen birliktelikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti gençliğine bu ülkenin ihtiyacı var. Bu sorumluluğu omuzlarınızda hissedin. Bilgili ve donanımlı olarak hayata hazırlanın ve gençliği de bu yola teşvik edin” dedi.

GENÇLİK BİR MİLLETİN İTİCİ GÜCÜDÜR

Kocaeli İl Gençlik Kolları yönetimi, “Tecrübe Konuşuyor” programları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ağırlayarak tecrübelerinden ve bilgilerinden istifade etti. Karşılıklı fikir alışverişinin yanı sıra soru cevap şeklinde geçen birliktelikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlik bir milletin ve aksiyonun itici güç kaynağıdır. Şehirleri imar ederken, gençliği ihmal etmemiz gerekiyor. Bu zamana kadar gençlikle ilgili çalışmalar yaptık ama yeterli görmüyorum. En önemli amacımız gençliği iyi yetiştirmektir. Gençlerimizin donanımlı, bilgili, ahlaklı ve hedefi olan bir insan olarak yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

ŞER ODAKLARI BİZİ BOŞ BIRAKMAZ

Dünyada ki son gelişmeleri değerlendiren ve bu kapsamda Türkiye’nin rolü üzerinde değerlendirmeler yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kadim bir medeniyetin Anadolu yaşayan ve gelişen bir milleti olan bizlerin, tarihin her anında karşılaştığımız sorunları çok iyi bilmesi ve anlaması gerekiyor. Tarihi olaylar siyasi kadroların en iyi bilmesi gereken ve bu konuda yorum getirebilecek seviyede olması tasvip edilen bir özelliktir. Unutmayalım şer odakları bizi ve ülkemizin onurlu insanları boş bırakmayacaklardır. Diz çökmemizi isteyen bu emperyalist devletler bunu başaramayacaklar. Görüyorsunuz ki karşımıza çıkma cesareti bulamayan bu devletler, ülkemizde taşeronlarını kullanmaktadırlar. Milletimizin huzurlu yaşaması için bu terör çevreleri muhakkak temizlenecektir” diye konuştu.

İNANCIMIZ VAR, ALLAH’A GÜVENECEĞİZ

Tevekkülün ve Allah’a iman edilen her yerde güçlü bir gençliğin oluşacağının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İman ve değerlerimiz ne kadar güçlü olursa bu millet o kadar güçlü olacaktır. Bütün vatandaşlarımızı kucaklayacak kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerimizi üretiyoruz, üreteceğiz. Bu vatan toprağı üzerinde yaşayan herkes ülkemizin gerçek sahibidir. Yeter ki tefrika çıkarmasınlar, bayrağına, toprağına bu azizi millete hainlik yapmasınlar. Kadim bir geçmişi olan bu milletin her ferdi, farklı bir kültür ve güzellikten geliyor. Nereden gelirse gelsin, hangi kültürden olursa olsun biz kardeşiz. Bu kardeşliğin devamı noktasında gençliğimize büyük bir görev düşmektedir” sözlerini sarf etti.

TEŞKİLAT ÇALIŞMALARI SADECE SEÇİM ZAMANI OLMAZ 

1 Kasım seçimi ardından halkın arasından kopmadıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Teşkilat çalışmaları sadece seçim zamanında yapılmayacağını bilen bizler, bu nedenle daha çok sahada olacağız. Mahalle teşkilatlarımız her sokağı bilecek, gençlerimiz buralarda çalışmalar yapacak. Gönülden ve büyük heyecanla çalıştığınızı biliyorum. Sorumluluklarımızın farkında olarak daha çok çalışalım. Halkımızın sorunlarını çözerek dertlerini deva olacağız. Halkımız bizden umudunu hiçbir zaman kesmemelidir” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan,, “AK, Parti, gençliğine, bu, ülkenin, ihtiyacı, var”,
Yorumlar
Haber Yazılımı