Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 17:22
 
Başkan Demirci, Öğretmenlerle Buluştu
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye eğitim birimlerinde görev yapan öğretmenler ve personellerle 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak haftaya kıymetli öğretmenlerin etkinliğiyle başladıklarını söyleyen Demirci, öğretmenlerin bir gün değil her gün sevgiye ve saygıya değer olduklarını belirtti.
Çayırova Haberi
Başkan Demirci, Öğretmenlerle Buluştu

Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri, Gençlik Merkezleri, Spor, Sanat ve Bilişim Merkezlerinde hizmet veren öğretmenler ile bir araya gelen Demirci, bir öğretmenin en büyük mutluluğunun yetiştirmiş olduğu öğrencilerinin başarılı bireyler olduklarını görmekten geçtiğini söyledi. Bir ülkenin kalkınmasında en önemli etkenin eğitim olduğunuda ifade eden başkan Demirci, “Türkiye’miz 15 yılda çok değişim yaşadı. Her alanda hızla gelişen, değişen gücüne güç katan ve Dünya’da artık söz sahibi bir ülke oldu. Bunun temelinde eğitim, hizmet ve hedefler var. Bizde bu anlayışla Çayırova’mızı ülkemize yakışır bir şekilde yeniden inşa ettik. Her alanda ürettiğimiz hizmetlerle modern bir şehir ortaya koyduk. Eksiğimiz olan her bir noktayı tamamlama adına gece gündüz çalışarak, yeni yatırımlar yaparak gidermeye çalıştık.” dedi.

20.000 Kişilik Dev Bir Eğitim Ordusuyuz

2014 yılında eğitim birimleriyle sadece 20’ye yakın öğretmenle yola çıktıklarını şimdi ise bu sayının 100’ü geçtiğini vurgulayan Demirci, 9 mahallede Semt Konakları ve Kültür Merkezleriyle dolu dizgin eğitimlere devam ettiklerini açıkladı. 20.00 kişilik dev bir eğitim ordusu olarak okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim hizmeti verildiğini aktaran Belediye Başkanı Şevki Demirci, Türkiye’ye model olan Semt Konakları ile yerinde ve kaliteli hizmeti sunduklarını, ayrıca 2 dev kültür kompleksiyle de 9 mahalle de bu hizmetlerin devam ettiğini belirtti.

Eğitime; 114 Derslik, 4 Yeni Okul

Çayırova’nın eğitim alanındaki eksikliklerine yeni okullarla çözüm ürettiklerini vurgulayan Demirci, toplamda 114 derslikten oluşan 4 modern okul inşa edip eğitime sunduklarını söyledi. İlçenin dört bir köşesine yatırım yapan bir belediye olarak 4,5 yılda 80 eser ortaya koyduklarını açıklayan Demirci, eğitimin yanı sıra sanat, spor, sağlık, sosyal ve kültürel alanlarda olduğu gibi çevre, ulaşım, altyapı ve üstyapı gibi noktalarda çok hizmet ürettiklerini söyledi.

Her Yaşa Hitap Eden Eğitim İmkanı

Çayırova Belediyesi’nin artık büyük bir eğitim kurumu haline geldiğinede dikkat çeken Demirci, “Semt Konaklarımız ve Kültür Merkezlerimizde, Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri, Gençlik Merkezleri, Spor, Sanat ve Bilişim Merkezleriyle her yaştan gencimize hizmet veriyoruz. Aynı zamanda annelerimiz ve velilerimiz içinde hem eğitsel hemde mesleki alanlarda kurslar sunuyoruz. Eğitim en önemli konumuzdur. Bu nedenle çocuklarımıza okul öncesi eğitimden başlayarak, üniversiteye kadar büyük imkanlar sunuyoruz. Birçok branşta kaliteli ve donanımlı eğitim ordumuzla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz.” dedi.

Bilişim Alanında Yenilikler Sunuyoruz

“Binlerce çocuk, genç ve yetişkine hizmet verdiğimiz Semt Konaklarımız ve Kültür Merkezlerimizde yeniliklerede imza atıyoruz. Türkiye’de örnek olacak robotik kodlama atölyelerimiz ve ahşap atölyelerimizle çocuklarımızı buluşturduk. Tüm eğitim noktalarımızda hizmete sunacağımız bu alanlarda gençlerimize yeniliklerde katmayı ihmal etmiyoruz. Müzik alanında sanat merkezlerimizle çocuklarımızın kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Spor merkezlerimizde yüzmeden basketbola, voleyboldan masa tenisine, futboldan diğer branşlara kadar geleceğe yatırım yapıyoruz. Kısacası eğitim, sanat ve spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyoruz

Çayırova’nın eğitimde bir marka olduğunu söyleyen Demirci, “Yapmış olduğumuz eğitim projeleri gerek kamuoyunda gereksede ulusal medya organlarında çok ilgi uyandırdı. Yeni okullar, Semt Konakları, Kültür Merkezleri, Spor ve Sanat Merkezleri gibi yapısal hizmetlerimizin yanı sıra Hedef Gelecek Liderlik Eğitim Projesi ve Yıldız Akademi Projelerimizde vermiş olduğumuz eğitim hizmetlerinin en önemlileri arasındadır. Geleceğin liderlerini, profesörlerini, Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, Öğretmen ve Doktorlarını yetiştirdiğimiz bu eğitim projelerinde gençlerimize çok aşamalı hizmetler veriyoruz. Onların eğitim, sanat, kültür ve sosyal alandaki eksikliklerini tamamlıyor, daha iyi yerlere gelmelerini sağlıyoruz.” dedi Yaklaşık 1 saati geçen buluşmanın sonunda öğretmenlerin de görüşlerini alan Belediye Başkanı Şevki Demirci, tekrar 24 KAsım Öğretmenler Gününü kutlayarak tüm öğretmenlere hediyeler takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Demirci,, Öğretmenlerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı