Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 12:53
 
BAŞKAN SOBA TARİH VERDİ
AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba gündemi değerlendirdi!
Gebze Haberi
BAŞKAN SOBA TARİH VERDİ

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba dün, İlçe binasında basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalar da bulundu. Toplantı da Anibal Projesi ve Fatih devlet hastanesiyle ilgili gecikmelerin sebebini açıklayan Başkan Soba projelerin ne zaman biteceğine dair tarih verdi.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba dün basın mensupları ile bir araya geldi. Soba İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Elimizde resmi takvim yok. Bayramdan sonra başlayacak. Yılsonuna kadar zaten biz kongrelerimizi yapmalıyız. İller anca 2018’e kadar sarkabilir. Beldelerin ve İlçelerin bitmesi gerekiyor. Âmâ öyle gösteriyor ki İllerde yıl onuna kadar AK Parti bütün kongrelerini tamamlayacak ”dedi.

“GEBZELİ VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Bizler Gebze’de hamdolsun hemen hemen her gün milletvekillerimizin, katılımı ile hafta da bir bakanımızın, büyükşehir belediye başkanımızın bölgemize gelmesiyle Gebze Belediye Başkanımız ayrı programlarıyla bizlerde SKM programlarımızı harfiyen yerine getirdik ”diyen Soba,” Gerçekten Gebze’de hem 7 Haziran hem de 1 Kasım seçimlerinde elde ettiğimiz tecrübe ile mükemmel çalışmalar yaptık. Muhakkak eksiklerimiz oldu. Ama her seçimde bizler içinde ayrı bir tecrübe oluyor. Gebze’de gidilmek sendika, vakıf, iş adamları derneği, okul aile birliği, hemşeri derneği, kahvehane bırakmadık. Kadın kollar bütün evleri ziyaret etti. Gençlik kollarımız her akşam ilk kez oy kullanacak yâda muhalif genç diye nitelendirdiğimiz gençlerle bir araya geldi. Bu yaptığımız çalışmaların sonucunu da aldık. Ülke genelinde 51.41 ilde de yaklaşık 56.5 olan referandumdaki evet sonuçları Gebze’de 60’ın üzerinde oy aldık. Kendi iradesi ile evet ve hayır diyen tüm Gebzeli vatandaşlarımıza seçmelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

KOCAELİ KONGREYE DAMGASINI VURDU!

“16 Nisan’dan sonra yasalaşan parti Cumhurbaşkanlığı idi. Artık ülkemizde bu kadar bahsetmiş olduğumuz maddelerin yasalaşmasından sonra kurucu genel başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız YSK’nın kesin sonuçları açıklamasından sonra süreç partiye üyeliği ile başladı ”şeklinde konuşan Hasan Soba,” Aşkıma, sevdama geri döndüm diye başlayan cümleleri ile partiye üyeliğini yaptığımız genel başkanımıza hoş geldin dedik. Akabinde de 21 Mayısta olağanüstü 3.kurultayı topladık. Büyük kongreyi yaptık. Gebze’n inde Kocaeli’nde yoğun katılımı ile her bir kongrede olduğu gibi yine Kocaeli teşkilatlarının damgasını vurduğu bir kongre oldu. MKYK’da hangi isimlerin olduğuna çok bakmayız. Şahsımı da ilgilendirmiyor. Önemli olan Kocaeli Teşkilatlarının orada değerlendiriliyor olmasıdır. Bu dönemde abimiz dediğimiz Kocaeli Milletvekilimiz Zeki Aygün MKYK’da görev aldı. Teşkilatımızın seçilmesi bizleri ayrı mutlu etti. Bu vesile ile Kocaeli Milletvekilimiz Zeki Aygün’e başarılar diler hayırlı hizmetler yapmasını rabbimden niyaz ediyorum ”diye açıkladı.

KONGRE İÇİN RESMİ TAKVİM YOK!

Kongre sonuçlandıktan sonra Genel Başkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun bir Avrupa seyahati var. Onun sonrasında da AK Parti’de kongre süreçleri başlayacak. Şunu ifade etmek gerek. Elimizde resmi takvim yok. Bayramdan sonra bu başlayacak. Yılsonuna kadar zaten biz kongrelerimizi yapmalıyız. İller anca 2018’e kadar sarkabilir. Beldelerin ve İlçelerin bitmesi gerekiyor. Âmâ öyle gösteriyor ki İllerde yıl onuna kadar AK Parti bütün kongrelerini tamamlayacak.

AK PARTİ GEBZE’NİN İFTARI 3 HAZİRANDA!

“Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bu vesile ile Ramazan’ın ülkemize gönül coğrafyamıza tüm İslam âlemine birlik beraberlik getirmesinden rabbimden niyaz ediyorum” diyen Soba, ”Gebze teşkilatları olarak ramazan ayı ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Her ramazanda ilin istediği formatın haricinde birkaç tane daha ekstra program yaptık. Nasip olursa bunları bu dönemde uygulayacağız. Elimizden geldiği kadar ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere sahip çıkıp onlarla aynı sofrada olacağız. Bu sene teşkilat iftarımızı Gebze Tatlı kuyuda bulunan kapalı Pazar alanında 3 Haziranda yapacağız ”dedi

GECİKMENİN FARKINDAYIZ, GEREĞİNİ YAPIYORUZ

Soba, Gebze Anibal Kavşak projesi ve Gebze Devlet Hastanesi’ndeki çalışmalarla ilgili olarak, “Anibal ve hastane inşaatı için bitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Anibal ve hastanede bir gecikme var. Her gecikmeye de müdahale ediyoruz. İlla sürecinde bitecek diye bir şey yok. Hastanede eylül ayında hizmet vermeye başlar. Müteahhidin birinin iflas etmesinden dolayı gecikme oldu.” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, SOBA, TARİH, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı