Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 11:28
 
Başkan Toltar’dan Kömürcüler OSB Açıklaması
14.07.2018 Cumartesi günü, İlçemiz sınırlarında bulunan Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi bilgesine ait arıtma tesisi, aniden bastıran şiddetli yağmur yüküne cevap verememiş, neticesinde yağmur suları arıtma sisteminden taşarak ilçemiz Tavşancıl sahil parkından denize ulaşmıştır.
Dilovası Haberi
Başkan Toltar’dan Kömürcüler OSB Açıklaması

Belediyemiz Çevre Denetim ekipleri deşarjın bulunduğu noktadan derhal görüntü alarak tespit çalışması yapmış,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne aktarmış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü şikâyete konu olan noktaya ulaşarak numuneler alınmıştır. Yapılan çalışma sonucu adı geçen Organize Sanayi bölgesine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 58.351 TL’ İdari yaptırım cezası uygulanmış ve gerekli uyarılar yapılmıştır.

Yetkililer ile yapılan görüşmeler netecisende benzer hadiselerin oluşmaması içi yedek havuzların projelendirmesinin yapıldığı en kısa zamanda faaliyete geçirileceği belirtilmiştir.

YETKİLERİMİZ SINIRLI

Dilovası Belediyesi olarak Çevre denetimi yetkilerimiz sınırlı ve yetkilerimiz dâhilinde, çevresel her türlü kirliliğin ekiplerimizce takibinin 24 saat esasi ile yapıldığını belirtir, daha yaşanabilir bir Dilovası için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Toltar’dan, Kömürcüler, OSB, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı