Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 11:14
 
Başkanlar spor yatırımlarını anlattı
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı devam ediyor
Spor Haberi
Başkanlar spor yatırımlarını anlattı

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı devam ediyor. 8-11 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan çalıştayın 3. Gününde yapılan toplantıda ilçe belediye başkanları kürsüye çıkarak söz aldılar.  Belediye başkanları yönettikleri ilçelerdeki spor yatırımlarını katılımcılara anlattılar.

YOĞUN KATILIM

Toplantıya KASKF Başkanı Murat Aydın’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Nevzat, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, amatör spor kulüplerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar katılım gösterdi.

“SONUÇ BİLDİRGESİ OLUŞTURULMALI”

“Ben eski bir uzun mesafe koşucusuyum” diyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “ Belediye atletizm takımımızdaki çocukları Ağrı’ya gönderdik. Orada çalıştılar. Ve takımımız 3 yıldır Avrupa şampiyonu oluyor. Salon sporlarına da destek veriyoruz. Biz elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz. Bizim göreve geldiğimizden beri iki Balkan Kros Şampiyonasına ev sahipliği yaptık.  Biz bir taraftan sporcu yetiştirir, bir taraftan da spor organizasyonu yapmaya başlarsak olimpiyatları alabiliriz. Prensipli olmamız lazım. Bir sonraki toplantımızda bir sonuç bildirgesi oluşturulmalı ve kamuoyuna duyurulmalı” ifadeleriyle sonlandırdı.

“GÜZEL İŞLER YAPILMAKTADIR”

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karacak’ın ardından söz alan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Çalıştayın sürdürülebilir olmalı çok önemli. Spor adına ilimizde gerçekten güzel işler yapılmaktadır. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza amatör spora verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimizden beri her dalda 14 ayrı branşta amatör spora destek vermekteyiz. Kıt imkanlarla güzel başarılar elde ettik. 3 spor sahası kazandırdık ilçemize. Son iki yıldır futbolda ve uzak doğu sporlarımızda gençlerimiz uluslar ve uluslarası anlamda büyük başarılar elde ediyoruz. Bizler belediye olarak bu gençlerimize malzeme yardımı yapıyoruz. İlçemizde bine yakın bayanımız spor yapıyor. Bu sayı her geçen gün artmaktadır” dedi.

BAŞKAN AYDIN SİTEM ETTİ

KASKF Başkanı Murat Aydın, “Bizler hep bir çekişme içerisindeyiz. Bugün neden burada olduğumuzu herkes kendine sorsun. Biz kulüp yöneticileri olarak çok sıkılıyoruz nedense. Bize sabredeceğiniz vakit 2 saat. Bu konuşmaları dinlemek bize zul geliyor. Hani biz büyük bir aileydik ? Kusura bakmayın arkadaşlar kimse kimseye kızmayacak. Kim konuşursa burada dinleyeceğiz. Burada bir emek var. Bir mücadele var. Biz bu emeğin karşılığını vereceğiz ki karşılığını belediye başkanlarımızdan talep edebilelim. Biz malesef sabredemiyoruz. 24 saat içerisinde 3 saatininizi bu toplantıya ayıracaksınız çok mu? Çok değil arkadaşlar. Ben salona girip çıkan, dışarıda sohbet eden arkadaşları görünce üzüldüm arkadaşlar. Bu arkadaşları burada tutamıyorsam hata benimdir. Biz bundan sonraki süreçte almamız gerekli önlemleri alırız. Bu şekilde bir konuşma yaptığım için kusura bakmayın. Bu toplantıya herkes saygı duymak zorunda” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkanlar, spor, yatırımlarını, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı