Haber Detayı
13 Aralık 2016 - Salı 09:35
 
Başkanlardan teröre ortak tepki!
7 siyasi partinin il başkanı geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısına ortak tepki göstermek amacıyla bir araya geldi. İl başkanları toplantıda terörü lanetlerken konuşmalarında birlik beraberlik vurgusu yaptılar
Kocaeli Haberi
Başkanlardan teröre ortak tepki!

İl Başkanları geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana gelen terör saldırısına yönelik ortak tepki göstermek amacıyla bir araya geldi. Cafe Negra'da bir araya gelen il başkanları teröre karşı birlik çağrısında bulundular. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve BBP İl Başkanı Nihat Yıldız katılım gösterdi.

 

ZOR OLAN BİRLİKTE OLMAKTIR

Toplantının açılış konuşmasın da MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bizler siyasi parti il başkanları olarak 10 Aralıkta yaşanan menfur saldırıyı kınıyoruz. Terörün amacına ulaşamayacağının görüntüsünü vermek istedik. Bizler ülkemizin bekası için her türlü işbirliğine hazırız. Zor olan birlikte olmaktır. Bu birlikteliği burada sağlıyoruz. Sanmasınlar ki pes edeceğiz. Bizim dağılmamızı bekleyenler yanılacaktır. Bu mücadele devam edecektir” dedi.

 

BU ÜLKEYİ BÖLEMEYECEKLER

Ünlü’nün ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bugün burada siyaset yapmak için bir araya gelmedik. 2 gün önce yüreğimizi dağlayan bir terör eylemine şahitlik ettik. Hayatını kaybeden 40 şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı temenni ediyorum. Bu terör örgütlerinin sahipleri başka ülkeler. Türkiye topyekun bir mücadele veriyor. Bu mücadele bir istiklal mücadelesidir. Tüm il başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar bizleri asla korkutamayacaklar. Bu ülkeyi bölemeyecek, bu devleti bölemeyecek ve bu ezanları susturamayacaklar. Biz yeter ki bir olalım. Mesele milletse, geleceğimizse 80 milyonu bir anda şehit etmedikçe biz bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

TERÖRÜN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ

Ceyhan’ın ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Terör yine canlar aldı. Hepimizin yüreği dağlandı. Terörün iyisi, kötüsü olmaz. Biz 80 milyon insan kardeşiz. Terörün her türlüsüne amasız, lakinsiz karşıyız. Karşı olmalıyız. Terörle mücadele ederken hukuk kurallarından ayrılmadan terör önlenmeli. Dünya’da hiçbir terör örgütü başarılı olamadı. Demokrasi kuralları içerisinde yarışılmalı. Bu birlik bir örnek teşkil etmektedir. Terörün her türlüsünü bir kez daha lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

 

OYUNLARI BOZULACAKTIR

2-128.jpg

Sarıbay’ın ardından konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Bugün üzgünüz. İstanbul’da yaşanan terör saldırısını lanetliyorum. Coğrafyamız üzerinde emeli olanlar bilsin ki ne yaparsa yapsınlar onların oyunları bozulacaktır. Bu menfur saldırılar milleti daha fazla kenetlemekten başka sonuç vermemektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize de sabırlar diliyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

 

BİZİ YOK EDEMEYECEKSİNİZ

Ejderoğlu’nun ardından konuşan BBP Nihat Yıldız, “Tüm siyasi partilerimize şahsım adına teşekkür ediyorum. Biz ne kadar seçim sandıklarında ayrılsak da bu tür durumlarda vatanın bölünmez bütünlüğünde birleşiyoruz. Bu da bizi diğer milletlerden ayrılan özelliğimizdir. Şehit verdiğimiz bu günlerde biz diyoruz ki siz bizi yok edemeyeceksiniz. Biz askerimizin ve polisimizin yanında saf tutar, mücadelemizi veririz. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

TERÖRE KARŞI HÜKÜMETİN YANINDAYIZ

1-161.jpg

Yıldız’ın ardından konuşan DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Şehitlerimizi sinemize gömdük. Bu saldırıyı gerçekleştirenler bir an önce yakalanarak en ağır cezayı almalılar. Terör amaçlarının niyetleri bellidir. Bizlerin her türlü terör saldırısından sonra hamasi söylemler duymaktan bıktık usandık. Artık sözün bittiği yerde olmayalım, sözün başladığı yerde olalım. İnsanlar bu hainlere nasıl kanıyor. Hükümetimizin teröre karşı atacakları adımlarda arkalarında değil, yanlarındayız. 40 yıldır bölemediler, ama bunu maalesef televizyoncular ve siyasetçiler başarmak üzere neredeyse” dedi

 

ULUSUMUZUN BAŞI SAĞ OLSUN

Birlik toplantısında son olarak söz alan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “2 gün önce yaşanan terör saldırısını kınamak üzere bir araya geldik. Bu beraberlik Türkiye’ye örnek olmalı. İl başkanlarımızla ortak bir karar almamız gerçekten insanlarımızın beklediği bir tablo. Ulusumuzun başı sağ olsun. Ben şehitler ölmez vatan bölünmez demekten usandım. Terör belirli bölgelerde emperyalist güçlerin emellerini gerçekleştirmek için taşeron örgütlerdir. Ülkemizin üzerine oynanan müthiş bir oyun var. Bunu bitirmenin çaresi eğitimdir. Ülke ne kadar eğitimli bir toplum olursa bu olayların azalacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

5-026.jpg

6-019.jpg

 
 
  •  
  •  
  •  
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkanlardan, teröre, ortak, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı