BBP’de Arıcan resmen başkan!
Haber
30 Aralık 2018 - Pazar 12:40
 
BBP’de Arıcan resmen başkan!
Büyük Birlik Partisi(BBP) Olağanüstü İl Kongresi Fuar İçi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kocaeli Haberi
BBP’de Arıcan resmen başkan!

Büyük Birlik Partisi(BBP) Olağanüstü İl Kongresi Fuar İçi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin yanı sıra BBP İl Başkanı Eyüp Arıcan, Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü, Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Nurettin Çelik, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve BBP üyesi partililer katılım gösterdi. Kongrede daha önce genel merkez tarafından atanan Eyüp Arıcan tek aday olarak yer alırken 373 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 16 yönetim kurulu üyesi ve 38 üst kurul delegesi belirlendi. Kongrede divan başkanlığı görevini BBP eski Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Hayati Örencik üstlendi.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

BBP İl Başkanı Eyüp Arıcan, “Yaklaşık 2 buçuk aydır bu görevdeyim. Teşkilatlanma, üye sayısı artırma ve seçimler için adaylarımızı çıkarmış bulunmaktayız. Bu konuda bana yardımcı olan teşkilat üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Aslında burada konuşulacak çok şey olabilir ancak ben selamlama konuşmamı yaparak genel başkanımıza mikrofonu bırakmak istiyorum” dedi.

DESTİCİ’DEN ÇARPICI MESAJLAR

Arıcan’ın ardından konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, ”Kuruluşundan bugüne kadar Kocaeli’de teşkilatımıza emeği geçmiş tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Birliğimiz daim olsun. Rahmetli genel başkanımız ve arkadaşlarının şehadet süreci ile ilgili soruşturmalar devam ediyor. Bu soruşturma dosyalarına daha önce 2 kere takipsizlik kararı verildi. Ardından bu takipsizlik kararları kaldırıldı. Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonrası Yargıtay’daki takipsizlik kararları da kaldırıldı ve soruşturmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mecliste bu konuyla ilgili bir yaygara koparıldı. Burada CHP tarafından rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun faillerinin bulunmasına yönelik bir önerge verildiği ve AK Parti ile MHP’nin bu önergeyi reddettiği, BBP İl Başkanının da orada bulunmadığını söylediler. Böyle bir şey yok. Onların verdiği tek bir önerge var o da faili meçhul cinayetlerle ilgilidir. Burada Uğur Mumcu’dan, HrantDink’e, Tahir Elçi’ye uzanan olayların arasına Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi de koyulmuştur. Ömrünü bunun gibi insanlar ile mücadele etmiş başkanımızın onların adının yanında olan bir önergeyi desteklemeyiz. Sizlerde seçim öncesi böyle istismarlara izin vermemelisiniz” dedi.

BBP’NİN YENİ YÖNETİM KURULU

Eyüp Arıcan, Davut Eşe, Recep Duman, Mustafa Özdemir, Mustafa Palta, Selçuk Gülcü, Sevgi Şanlı, Ertuğrul Arıcan, Tamer Gökyeşil, Serpil Erman, Salih Yıldız, Erdal Bahadır, Halil Keleş. ÜST KURUL DELEGELERİ: Eyüp Arıcan, Remzi Kaya, Ziya Polat, Davut Eşe, Mustafa Arha, Bayram Kurtaran, Cemal Yılmaz, Selçuk Gülcü, Suat Köse, Elvan Şahin, Atilla Bahçe, Abdullah Karacan, Abdullah Kanpara, Ali Osman Tezcan, Hasan Basri Ataseven, Baran Aslan, Mustafa Özdemir, Kazım Yeşil, Mustafa Korkmaz, İlyas Balat, İsa Çiçek, Kadir Yamaç, Mehmet Seyid Özer, Yüksel Ayık, Harun Toprak, Necmettin Şah Ayyıldız, İsmet Yıldırım, Mehmet Korkmaz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BBP’de, Arıcan, resmen, başkan!,
Yorumlar
Haber Yazılımı