Haber Detayı
20 Temmuz 2018 - Cuma 16:03
 
Bedelliye iş garantisi
Bedelli askerlik süresince işveren genci işten çıkartamayacak. 28 günlük eğitim, izin süresinden de düşürülmeyecek, istenirse sonradan borçlanma yapılabilecek. Kredi çekenler 17-19 bin lira arasında geri ödeme yapacak
 
 
 
Ekonomi Haberi


Gençlerin heyecanla beklediği bedelli askerlikle ilgili detaylar belli oldu, düzenleme için de düğmeye basıldı. Düzenlemenin Meclis maratonu pazartesi günü başlayacak. Yasalaşıp Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından da başvuru süreci başlayacak. İşte bedelli askerlik ile ilgili soruların yanıtları:

KİMLER YARARLANACAK?

Yasanın yürürlüğe girdiği tarihte, her ne sebeple olursa olsun henüz fiili askerlik hizmetine başlamayıp, 31 Aralık 1993 tarihinden önce doğan bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler yararlanacak..

NASIL YARARLANILACAK?

Yasanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 3 ay içinde askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurulacak. Başvurularda 15 bin lira veya Merkez Bankası döviz satış kuruna göre ödeme tarihindeki karşılığı kadar yabancı ülke parasının bir defada ödenmesi gerekecek..

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Bedelliye, iş, garantisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı