Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 15:55
 
Belden aşağı vurmayın
Çayırova Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısını Belediye ve Meclis Başkanı Şevki Demirci, iktidar partisi ve muhalefet partilerinin belediye meclis üyeleri, ilgili birim müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.
Çayırova Haberi
Belden aşağı vurmayın

Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısını İnönü ve Emek Mahallesi sakinlerinin yanı sıra ilçenin diğer mahallerinden yoğun bir vatandaş grubu takip etti. Yoklama ile başlayan Ekim Ayı Meclis Toplantısında Belediye ve Meclis Başkanı Şevki Demirci gündem dışı görüşmeler çerçevesinde ilk sözü CHP Meclis Üye Grup Sözcüsü Halis Koç'a verdi. Koç konuşmasında, Muharrem Ayı'na ilişkin mesajını paylaştı. Ekim Ayı içinde encümende gerçekleşen ihaleye alınmadıklarını da belirten ve ihaleye alınmamalarına ilişkin kanun maddesinde yeri olup olmadığını soran Halis Koç'a cevap verilmek üzere Belediye Başkanı Demirci ilgili birim müdürüne söz verdi. Yazı İşleri Müdürlüğü Koç'un sorusuna ilişkin, "Bu tür ihalelerde ihale muhatapları dışında ihale salonunda bulunamazlar. Bulunan varsa salondan çıkarılır." şeklindeki kanun maddesini cevap olarak verdi. Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Adem Kılıç'ta söz alarak Emek ve İnönü Mahallesi'nde doğalgaz ihtiyacı yaşandığını ve yolların bakımdan geçirilmesi gerektiğini dile getiren kısa bir konuşma yaptı.

SEÇİM SÜRECİ GELDİ HAREKETLİLİK BAŞLADI

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci muhalefet partisi meclis üyelerinin konuşmalarının ardından yaptığı değerlendirmede öncelikle Endonezya’da meydana gelen deprem ve tsunami nedeniyle hayatlarını kaybeden insanlar için üzgün olduğunu ifade etti. Demirci, "Bundan sonra gündemimiz yoğun. Göreve geldiğim günden beri 8 tane seçim yaşadım. Hala da yeni bir seçim sürecine giriyoruz. Tabi seçim süreçlerinde siyasi piyasa hareketleniyor. Bu süreçte özellikle belden aşağı vuran açıklamalar ve tavırlar sergileyen siyasetçiler hem de meclis üyeleri var. Bu tüm meclis üyeleri için geçerlidir. Sonuçta Çayırova'da yaşıyoruz. Hepimizin derdi Çayırova'nın gelişimine değişimine katkı sunmaktır. Makam ve koltuk derdine düşerek belden aşağı ifadelerle halka hizmeti bırakıp kişisel siyasi çıkarların peşine düşenler kendilerine çeki düzen vermelidir." dedi.

2 AK PARTİLİ RET VERDİ

Görüşülen gündem maddeleri ile görüş belirtilmesi yönünde söz vermek isteyen Başkan Demirci, konuşma yapmak isteyen meclis üyesi olmayınca, "Bugün meclis çok sakin. Kavgasız tartışmasız güzel bir meclis gidiyor. Bugüne kadar meclisimiz hiç hata yapmadı. Hep güzelliklere ve hizmete imza attı. İnşallah bu dönem sonuna kadar da hep hizmete ve güzelliklere yakışan bir meclis süreci yaşarız." dedi. Ancak plan değişikliği gerektiren gündem maddesini okunmasının ardından CHP Meclis Üyesi Halis Koç eleştiriler içeren geniş bir konuşma yaptı. Ardından SP Meclis Üyesi Ali Uçar'da Şekerpınar'da ki plan değişikliğine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Demirci gündem maddesini geldiği şekliyle oylamaya sundu. 13-13 eşit bir oy çıkarmasının ardından Başkan Demirci'nin oyu da eklenince oy çokluğu ile kabul edildi. Salonda 15 Ak Partili Meclis üyesinden ikisi bu maddeye ret oyu verdi.

EMEK VE İNÖNÜ HALKI İLE AYRI GÖRÜŞTÜ

Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nın tamamlanmasının ardından Emek ve İnönü Mahalle sakinleri ile ayrıca görüşen Başkan Demirci, doğalgaz dahil tüm hizmetleri gerçekleştireceğini ve kazmayı vuracaklarını söyledi. Vatandaşlar, "Şevki Demirci'den sorun kaynaklanıyor." şeklindeki çıkışlarına Demirci, "Bırakın sokak ağızları söylemleri ile hareket etmeyi. Ben yapılacak diyorsam yapılacaktır. Şimdiye kadar ne istediniz yapmadım, ne istemediniz yaptım. Mahallenin tüm sorunlarını dibine kadar kazıyıp ortadan kaldıracağım." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belden, aşağı, vurmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı