Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 10:11
 
Belediye Başkanı Gibi Muhtar
Gebze’ye en yakın köy iken mahalle statüsüne kavuşturulan Pelitli Mahallesi Muhtarı Zafer Ceyhanlı 4,5 buçuk yıllık muhtarlık döneminde yapmış olduğu çalışmalarla mahalle sakinlerinin yanı sıra taraflı, tarafsız her kesimin takdirini topladı. Mahalle sakinlerinin Belediye Başkanı gibi muhtar dedikleri ve Pelitli Mahallesi sakinlerinin ısrarı sonucu Zafer Ceyhanlı ikinci kez muhtar adaylığını koydu.
Gebze Haberi
Belediye Başkanı Gibi Muhtar

Mart 2014 seçimlerinde Pelitli Mahallesi sakinleri tarafında yapılan baskılar neticesinde Muhtar adayı olan ve 1540 seçmenin oy kullandığı seçim sonucunda 716 oy ile muhtar seçilen Pelitli Mahallesi Muhtarı Zafer Ceyhanlı 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerinde mahalle sakinlerinin baskısı üzerine ikinci kez adaylığını koydu.

KOCAELİ’NDE İLK 250 ÖĞRENCİYE BİSİKLET DAĞITTIK

4,5 buçuk yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalarla Pelitli Mahallesi sakinlerinin yanı sıra tüm kesimin takdirini toplayan Muhtar Zafer Ceyhanlı kaldığımız yerden tüm hızımızla devam edeceğiz dedi. Pelitli Mahallesi Muhtarı Zafer Ceyhanlı “Bundan 4,5 buçuk yıl önce mahalle sakinlerimizin isteği doğrultusunda muhtar adayı oldum. Benim gibi 4 arkadaşım daha vardı. O zaman 1540 seçmenin oy kullandığı seçim sonunda mahalle sakinlerimin büyük desteği ile 716 oy alarak Pelitli Mahallesi Muhtarlığına seçildim. Pelitli Mahallesi, Gebze Bölgesinde Eğitim seviyesinde başarı oranı düşüktü. Gebze ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünle yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde mahallemizdeki iki okulumuzun öğretmen açıklarının tamamı atamalar gerçekleştirilerek giderildi. Hemen ardından da Muhtarlık olarak Kocaeli genelinde bir ilki gerçekleştirdik ve mahallemizde okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin Eğitim seviyelerini yükseltmek için bölgemizdeki sanayi kuruluşlarının da desteği ile 250 adet bisiklet dağıttık. Mahallemizde bulunan Halil Çelik İlköğretim Okulunun çatı katına ses sistemi olan, ve koltuklu 300 kişilik modern bir konferans salonu yaptırdım. Muhtarlık olarak her öğretim yılı öncesinde Pelitli Mahallesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yazlık ve kışlık giyecek dağıttık.

GEBZE BELEDİYESİ HEP YANIMIZDA OLDU

Bu 4,5 yıl içerisinde her zaman Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker destekleri ile hep yanımızda oldu. Belediye başkanımızın da desteği ile Mahallemizin içme suyu, alt yapı ve üst yapının yanı sıra doğal gaz sorununun 95’i tamamlandı. Mahallemizde merkezinde hemşire olmaması nedeniyle kapalıydı ve hizmet veremiyordu. Muhtarlık olarak yapmış olduğumuz girişimler neticesinde mahallemizdeki sağlık merkezine hemşire ataması gerçekleştirildi. Her zaman ben değil biz dedik. Bunun için de mahalle sakinlerimin baskıları sonucunda 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerinde ikinci ve son kez muhtar adayı oldum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Gibi, Muhtar,
Yorumlar
Haber Yazılımı