Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 13:30
 
“Ben her şey bitti derken…”
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş teşkilatını topladı. Toplantıda konuşan Ellibeş, “Tam özelimiz anlamında her şey bitti derken Cumhurbaşkanımız il başkanlığını bana tebliğ etti. Çok büyük onur ve büyük bir sorumluluk” dedi.
Siyaset Haberi
“Ben her şey bitti derken…”

AK Parti Birim Başkanları ve İlçe Başkanları toplantısı Antikkapı’da gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Üzerinde durduğumuz aile olgusunu burada bir kez daha görüyor ve yaşıyoruz. Hepimizin ortak sevdası, memleket, bayrak, vatan, milli değerler sevdasıdır. Kurulduğu günden bu yana liderimiz öncülüğünde bu davanın daha ileriye gitmesi için hepimiz üzerimize düşeni yaptık. Partimizin sağlam temellerini kuran tüm kurucularımıza teşekkür ediyorum. Biz sağlam mirasın sahipleriyiz. Kocaeli teşkilatları kurulduğu günden bu yana Türkiye’ye örnek bir yapı oluşturdu. Bugüne kadar bu sağlam yapı devam edip geldi. Biz aldığımız yerden bu sağlam yapıyı daha üst noktaya taşımamız gerekiyor. Bizde bu tecrübe ve donanım var. Biz bize verilen tecrübeyi her sandıkta ortaya koyduk. Her zaman Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy ile liderimize desteğimizi esirgemedik

BÜYÜK ONUR VE SORUMLULUK

Tam özelimiz anlamında her şey bitti derken Cumhurbaşkanımız il başkanlığını bana tebliğ etti. Çok büyük onur ve büyük bir sorumluluk. Halka hizmet hakka hizmet düsturuna inanan bir aileyiz. Bir aylık süreçte il yönetimimizi ve icra kurulumuzu belirledik. Hak ve hukuktan ödün vermeyerek 2023 hedeflerine doğru yürüyoruz. Zor bir yolculuk oluyor elbette. Bir sürü badire ile karşılaştık. Liderimizin önderliğinde, onun ilkeli ve dik duruşu ile tüm sıkıntıları bir bir aştık. Birçoğumuzun hayal edemediği mükemmel gelişmeleri ülkemiz yaşadı. Bir gerçek daha var. Biz yapmak için çalışırken, ülkeyi yıkmaya, bölmeye, aramıza nifak tohumu sokmaya çalışanlar da durmuyordu. Onlar da her daim yeni senaryolar uyduruyordu ve bir bir sahneye koyuyorlardı. En son 15 Temmuz'u yaşadık. Hainliği, ihaneti yaşadık. Bundan sonraki yolculuğumuz daha çetin olacak. Olsun biz zorluğu severiz. Biz önümüze konulan her engeli aşma iradesi hepimizde var. Bir aylık süreçte mahalle toplantısına kadar çalışmalara katıldım. Gördüğüm şey teşkilatlarımız heyecanlarını yitirmemiş. Diri ve çalışmaya hazır.

DARILMAK YOK

Zaman birlik ve beraberlik zamanı, küsmek, darılmak yok. Küsmek için bahane çok. Bize yakışan mutluluğu ve tebessümü aramaktır. En sıkıntılı anınızda bile tebessüm edecek bir güç ve imkan hepimizde var. Birlik ve beraberliğimizi güçlü bir şekilde devam ettirmeliyiz. Aramıza nifak tohumu katmak isteyenler avuçlarını yalayacaktır. Nifak tohumu katmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ülkemize ve liderimize yapılan haksızlıkları gördükçe dayanamıyoruz. Elbette sıkıntılar ve problemler olacak. Sıkıntı da çekeceğiz, eziyette çekeceğiz. Birlik, beraberlik, huzur gibi değerleri kaybetmeyelim. Bunları koruyalım. Bu yolda sizin desteğinize ihtiyacım var. Sahanızda, ilçenizde, mahallenizde çok çalışacaksınız. Göreviniz ve sorumluluğunuz bilincinde fedakarlığa devam edeceksiniz. Bu ülkenin bize, AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a hala ihtiyacı var.

SOKAĞA HAKİM OLUN

Mahalle bazına inerek toplantılarınızı zamanında ve gündemli yapın. Sokağa hakim olun. Üye olan olmayan herkesle bir araya gelin. Hazırlayacağınız raporları görmek isterim. Ben de bakacağım. Neler yaptığınızı ve başardığınızın mutluluğunu yaşamak isterim. Tatile girmeden yolumuza devam edeceğiz. Sadece vitesi biraz artırmamız gerekiyor. Ülkemizdeki saldırıları bertaraf etmek için biraz daha fazla efor sarf etmemiz gerekiyor. Burada her şeyi konuşacağız. Kral çıplak diyeceksek burada diyeceğiz. Kimsenin kardeşliğinden şüphesi yok. Halkın nabzını bize tam yansıtırsanız bunları genel merkeze kadar ileteceğiz. Bu partiyi millet kurdu ve onların beklentileri bizim için önemli” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ben, her, şey, bitti, derken…”,
Yorumlar
Haber Yazılımı