İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Motorine indirim geliyor
Motorine indirim geliyor
Vahşet!
Vahşet!
Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 20:23
 
Benzine Zam Geldi!
Geçen haftadan beri gündemde olan bezine zam bugün akşam saatlerinde geldi. bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 13 kuruş zam yapıldı.
Ekonomi Haberi
Benzine Zam Geldi!

Geçen haftadan beri beklenen benzine zam haberi geldi. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 13 kuruş zam yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından edindiği bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,78 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,58 liradan 6,71 liraya, İzmir'de 6,63 liradan 6,76 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor. Benzinden son iki haftada gerçekleşen bu zammın nedeni ile Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde kısıtlamaya gitmesi ve dolar kurunun aniden 5.45'lere yükselmesi gösteriliyor.

Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya gitmesi uluslararası arenada petrol fiyatlarının artmasına neden oldu. Benzinin ton fiyatı 586 dolardan 613 dolara yükseldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Benzine, Zam, Geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı