Haber Detayı
24 Mart 2016 - Perşembe 11:44
 
BİLGE OKULLARI DÜNYAYLA YARIŞIYOR
Bilim yarışmaları kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin derslerde edindikleri başarıları uluslararası düzeyde sergilemelerini sağlamak ve hem ulusal hem de uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevginin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Kanguru Matematik Yarışmasına 3-12. Sınıflarda eğitim gören öğrenciler katıldı.
Gebze Haberi
BİLGE OKULLARI DÜNYAYLA YARIŞIYOR

 

      Her yıl mart ayının üçüncü haftası,  dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen ve 6 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Yarışmasına bu yıl bölgemizde Bilge Okulları ev sahipliği yaptı. Yarışmaya Bilge Okullarından ve Gebze bölgesindeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı. Tek oturum şekilde yapılan yarışma sonucunda öğrencilere sertifikaları verildi.

       Bilge Anadolu Lisesi Müdürü Gürbüz Okta ; ‘’Bilimlerin dili ‘’ olarak bilinen Matematiği ve matematik eğitimini gerçekleştirmenin eğitim ve bilim için atılmış, bizi aydınlık yarınlara taşıyacak , önemli adımlar olduğunu düşünerek bu yıl böyle bir sınava ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Organizasyonda görev alan öğretmenlere, Bilgeli olmanın ayrıcalığınıöğrencilerimize yaşattıkları için teşekkür etti ve Başarılarının devamını diledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİLGE, OKULLARI, DÜNYAYLA, YARIŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı