Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 14:11
 
BİLKAR’da Eğitim Ve Ahlak Söyleşisi
Gebze’nin kültür ve sanatta aktif ve üretken sivil toplum örgütlerinden Bilimsel Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi - BİLKAR’da yeni dönemin ikinci etkinliğinde de söyleşi var.
Gebze Haberi
BİLKAR’da Eğitim Ve Ahlak Söyleşisi

14 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da BİLKAR Söyleşi Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğe konuşmacı olarak Yazar Ünal Özmen katılacak.

Özmen, “Piyasalaştırılmış eğitim ve ahlak” konulu söyleşisinde konuşmasının ardından soruları yanıtlayacak. Söyleşi bitiminde kitaplarını imzalayacak.

BİLKAR’ın Hacı Halil Mahallesi, Yeniçarşı İsmetpaşa Caddesi, Beşiroğlu Altın Han, ikinci kattaki yerinde düzenlenecek söyleşi, halka açık olarak gerçekleşecek.

Ünal Özmen kimdir

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında öğretmen; Talim ve Terbiye Kurulu ders kitapları ve öğretim programları inceleme, değerlendirme ve ihtisas komisyonlarında üye ve başkan olarak görev yaptı. Kuruluşunda görev aldığı Eğitim Araştırmaları Merkezi yöneticiliği görevinde bulundu.

Zil ve Teneffüs dergisinin (2006-2008) yayın kurulu üyeleri arasında yer aldı. İlk sayısı Ocak 2009’da çıkan ve iki ayda bir yayınlanan Eleştirel Pedagoji dergisinin editörüdür. Düzenleme Kurulu Üyeleri arasında yer aldığı Uluslararası Eleştirel Eğitim Konferanslarına “Davetli Konuşmacı” olarak katıldı. Bilim Platformu üyesi olarak Cumhuriet Halk Partisinde, danışman olarak TBMM’de görev aldı. BirGün gazetesinde 2007’de başladığı köşe yazarlığına devam etmektedir.

Kitapları: Eğitimin AKP’si -Kurnazlığın Aklı Teslim Aldığı Dönem-(Sobil, 2007), Türkiye’nin Eğitim Gündemi (Sobil, 2011), Duman -öykü- (Paydos, 2010), Piyasa Ahlakı (Sobil 2019). Ortak yazarlarından olduğu kitaplar: Neoliberal Transformation of Education in Turkey -Türkiye’nin Ders Kitabı ve Öğretim Programı Politikası- (Palgrave-Macmillan, ABD, 2012), Marxism and Education -Müslüman Toplumda Eğitim, Laiklik ve Laik Eğitim- (Routledge, UK, 2017). Tarihten Güncele Laik Eğitim (Kalkedon, 2019). Çocukluğun Arka Bahçesinden (Sobil, 2014).

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİLKAR’da, Eğitim, Ve, Ahlak, Söyleşisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı