Haber Detayı
11 Mart 2016 - Cuma 09:43
 
Bir Çift Ayakkabı Yüzünden 10 Ay Hapis Yatacak
Ayakkabı tamirciliği yapan Halit Akbulut, kendisine tamir için bırakılan spor ayakkabıyı kaybettiği için 10 ay hapis cezasına mahkum oldu.
- Haberi
Bir Çift Ayakkabı Yüzünden 10 Ay Hapis Yatacak

Antalya'da ayakkabı tamirciliğinde 45 yılı geride bırakan 54 yaşındaki  Halit Akbulut, 2011 yılında kendisine tamir için bırakılan spor ayakkabıyı kaybetti. Oğluna ait ayakkabının kalıbını küçültmek için bırakan Gülgün Uslu, ayakkabıları almaya gittiğinde çalındığını öğrendi. Uslu, Akbulut hakkında davacı oldu.

10 AY HAPİS CEZASI ALDI

Antalya 11'inci  Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki yargılama sonunda Akbulut, 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak' suçundan 10 ay hapis ve 2 bin lira adli para cezasına mahkum edildi. Akbulut, yerel mahkemenin kararını temyiz etti, ancak  Yargıtay 5 yıl sonra hakkındaki kararı onadı.

8 BİN LİRA PARA CEZASI

Halit Akbulut, 4 Mart günü  Antalya  Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan toplam 8 bin lira ödeme emrinin kendisine ulaştığını söyledi.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Kendisine ödeme için 30 gün süre tanındığını belirten Akbulut, "Çok zor durumdayım. Bu olaydan sonra kalp krizi geçirdim. 3 Nisan'a kadar bu parayı ödemediğim takdirde hapis yatmak zorunda kalacağım" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Çift, Ayakkabı, Yüzünden, 10, Ay, Hapis, Yatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı