Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 20:55
 
Bıyık, sahadan ayrılmıyor
Darıca Haberi
Bıyık, sahadan ayrılmıyor

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık Darıca - Gebze OSB Metro çalışmaları kapsamında ulaşıma kapatılan Darıca Cevher Dudayev Sahil Parkı’na alternatif yol çalışmaları için yerinde incelemelerde bulundu.

Darıca – Gebze Metro hattı altyapı çalışması nedeniyle Darıca’da kullanıma kapatılan güzergahlar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi alternatif güzergahlar belirlemişti. Metro çalışmaları kapsamında Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ulaşıma kapatılan Darıca Cevher Dudayev Sahil Parkına alternatif yol çalışmaları için yerinde incelemelerde bulundu.

İNCELEMEDE BULUNDUK

Parka ulaşımın sağlanması için belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile yerinde incelemelerde bulunan Başkan Bıyık, “Çalışmaları devam eden Darıca - Gebze OSB Metro çalışmaları kapsamında Darıca Sahil durak çalışmaları için ulaşıma kapatılan Darıca Cevher Dudayev Sahil Parkımıza alternatif yol çalışmaları için yerinde incelemelerde bulunduk” dedi.

METRO ÇALIŞMALARI SEBEBİ İLE

Bıyık ayrıca metro çalışmaları nedeni ile Darıca’da Cumhuriyet Meydanı dahil pek çok park ve yeşil alan kullanıma kapatılması hakkında Darıcalı vatandaşlara bilgi verdi. Bıyık açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin projesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın destekleri ile Darıca-Gebze Metrosu çalışmaları ilçemizde tüm hızı ile devam ediyor. Metro çalışmaları sebebi ile Darıca Cumhuriyet Meydanımız dahil ilçemizde bazı parklarımızı kullanıma kapattık.

YENİLEYEREK HİZMETE AÇACAĞIZ

Metro çalışmaları tamamlandığında Darıca’da hem trafik yoğunluğu azalacak hem de kullanıma kapattığımız meydanlarımızı ve yeşil alanlarımızı yenilenmiş bir şekilde hizmete açacağız. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a ve vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Darıcalı hemşerilerimizin mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bıyık,, sahadan, ayrılmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı