Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 17:17
 
Bıyık: Şeffaf olacağız!
Darıca Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında Başkan Muzaffer Bıyık adil ve şeffaf yönetim sözü verdi
Darıca Haberi
Bıyık: Şeffaf olacağız!

Darıca Belediyesi yeni dönemin ilk Meclis toplantısını gerçekleştirdi. Bundan sonra ki toplantıların canlı yayınlanması taraftarı olduğunu belirten Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Belediyemiz tam anlamıyla şeffaf olacak. Meclisde yaşananları tüm Darıca halkının bilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle canlı yayınlanmasını sağlayacağız.”dedi. 

31 Mart Yerel seçimleri sonrası Darıca Belediyesi ilk Meclis toplantısını gerçekleştirdi.  Yeni Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın başkanlığını gerçekleştirdiği bu ilk toplantıda katip üyelikleri en genç üyeler olarak Melikşah Tosun ve Özkan Sarıtoprak yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılını yapan Başkan Muzaffer Bıyık, “Güzel hizmetler yapmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Aslolan gök kubbede hoş seda bırakmaktır, eserler bırakmaktır bu konuda var gücümüzle çalışacağız. Biz vatandaşa bir şeyler söyleyerek buralara geldik. Şeffaflık, dürüstlük ve adalet dedik. Bunları oy almak için demedik. Belediyemiz tam anlamıyla şeffaf olacak. Bir sonraki toplantısının canlı yayınlanmasını sağlayacağız. Derdimiz Darıca’dır. Gizli kapılar ardından hiçbir şey olmayacak. Ne sorarsanız sorun karşılığında cevap alacaksınız, nerede eksik görürseniz bunları mutlaka bize bildirirseniz, hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin sokağa hizmet etmeye talibiz. ”dedi. Daha sonra komisyonlara üye seçimi gerçekleştirildi. 
MECLİS ORGANLARI VE KOMİSYONA ÜYE SEÇİMİ
Yapılan oylama da Meclis 1.Başkan vekilliğine Cafer Tayyar Demirdaş, 2.Başkan Vekilliğine ise Hakan Kartal seçildi. Divan katip üyeliklerine Mustafa Çavuş ve Derya Akbaba seçilirken, Encümen Üyeliklerine ise Ayhan Naci Yılmaz, Cüneyt Şentürk, Fikret Ağbaba seçildi. İhtisas Komisyonları ise şu isimlerden oluştu: 
İmar Komisyonu: Abdullatif Özkan, Melikşah Tosun, Halil İbrahim Kocagöz, Aydın Işık, Mustafa Yılmaz
Plan ve Bütçe:Bülent Koçak, Cafer Tayyar Demirdaş, İsmail Ramazanoğlu, Tuncer Saltaş, Özkan Sarıtoprak
Hukuk Komisyonu:Hüsamettin Ergül, İsrafil Gökburun, Ahmet Güler, Ayhan Şen, Cevat Yalçın
Sağlık Komisyonu:Hülya Kodek, Hakan Kartal, Nuran Kurşun, Rahime Turgut, Osman Demir
Öte yandan Encümen üye seçiminde konuşan CHP Grup Sözcüsü Şadi Güven, CHP’den Üye alınmamasına atıf da bulunarak “Adil olacağınızı söylediniz. Encümen ve katip üyeliklere bizden de isim olmasını isterdik. Yüzde 43 oy alan bir partiden de isimlerin olmasını isterdik. Umarım bundan sonra ki seçimlerde bizlerden de isimler olur.”dedi.  
BİRLİKLERE ÜYE SEÇİMİ
Darıca Belediyesi’nin temsil edildiği birliklere ise şu isimler seçildi:   
Marmara Belediyeler Birliği:Ahmet Hakan Hocaoğlu, Abdullatif Özkan 
Gebze Belediyeler Birliği:Nafiz Çığlık, İsrafil Gökburun, Ahmet Güler
Türk Dünyası Belediyeler Birliği:Fikret Ağbaba, Hakan Kartal
Tarihi Kentler Birliği:Cüneyt Şentürk, Nuran Kurşun

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bıyık:, Şeffaf, olacağız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı