Haber Detayı
06 Aralık 2016 - Salı 10:33
 
‘Bu görev benim için onurdur’
GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ADNAN KÖŞKER, SİLVAN GÖREVLENDİRMESİNİN DETAYLARINI HEDEF GAZETESİ'NE ANLATTI
Gebze Haberi
‘Bu görev benim için onurdur’

İçişleri Bakanlığı tarafından Silvan'a 'Danışman' olarak görevlendirildi. Bazıları bu görevlendirmeyi "ödül" olarak yorumladı bazıları ise "sürgün" olarak değerlendirdi.  Ardından Silvan'a inceleme gezisine gitti, esnafı gezdi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Silvan gezisini ve görevlendirme hakkında neler düşündüğünü Hedef Gazetesi'ne anlattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Silvan'a 'Danışman' olarak görevlendirilen ve tecrübelerini, başarılarını aktarması istenen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Hedef Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Sır ve Yazı İşleri Müdürü Selçuk Koç'un sorularını yanıtladı. Silvan görevlendirmesi ve yapılacak çalışmalar hakkında röportaj veren başkan Köşker, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

DEVLETİMİZ BANA GÜVENDİ

Görevlendirmenin ödül mü yoksa sürgün mü olduğu şeklindeki yorumlara yanıt veren Başkan Köşker, "İçişleri Bakanlığımız ve Genel Merkezimizin verdiği bir karar. Birileri sadece laf olsun diye dedikodu yapıyor. Devletimiz her şeyi görüyor ve izliyor. Beni Urfa'dayken Genel Merkezimiz aradı ve Kayyum atanan Silvan'a yardımcı olmam, destek olmam istendi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ben ise Silvan Belediyesi'ne danışman olarak görevlendirildik. Devletimiz bize güvenip bu görevi layık gördü. Ben de bu güvene layık olmak için elimden geleni yapacağım." dedi.

BU GÖREV BENİM İÇİN ŞEREFTİR

Silvan görevlendirmesinden onur duyduğunu da dile getiren Başkan Köşker, "İç İşleri Bakanlığı tarafından Silvan Belediyesinde görevlendirilmekten gurur duydum. Bu kutsal görevi bizlere layık gördükleri için de ayrıca gururluyuz. Memleketimizin her yerinde görev yapmaya hazırız. Bu görev bizim için bir şereftir. Misakı Milli sınırları dahilinde her yer bizim memleketimiz. Artık Silvan Gebze’nin kardeş belediyesi ve bizlerde bu belediyemiz için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

MAÇA KAYBETMEK İÇİN ÇIKILMAZ

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Silvan'a gitmekten korkmadınız mı?" şeklindeki soruya ise şöyle yanıt verdi: "Türkiye'nin her tarafı bizim için aynı. Maça çıkarken kaybetmek korkusuyla çıkarsanız kaybedersiniz. Maçta sakatlık olur, kaza olur ama kaybetmek için çıkmazsınız. Kazanacağımıza inanıyorum. Biz inançlı insanlarız. Ölümün nerede ve ne zaman geleceği belli olmaz. Burada da kaza geçirip ölebiliriz. O yüzden korkmuyorum. Silvan'da esnaf ziyareti yapalım dediğimde tehlikeli olabilir dediler ama biz çıkıp 2.5 kilometre yürüyerek esnafı ziyaret edip dertlerini dinledik."

SİLVAN'A HİZMET GÖTÜRECEĞİZ

Silvan Belediyesi'ne hangi konularda destek verecekleri ve hangi projelere ağırlık verecekleri hakkında da konuşan Belediye Başkanı Köşker, "Orada esnafımızla da  sohbet edip beklentilerini dinledik. Yıllardır terörden dolayı hizmet alamamışlar ve bu nedenle devletten hizmet bekliyorlar. Biz de Gebze Belediyesi olarak Silvan'a hizmet götüreceğiz. Teknik eleman konusunda yardımcı oluyoruz. Toplantılar yapıp hangi alanlara ağırlık vereceğimizi konuşuyoruz. Silvan'ın daha yaşanabilir bir kent olması için Gebze olara Silvan Belediyesi ve halkının yanında olacağız. İlk etapta temizlik arabası ve çöp konteynırları gönderdik. Park çalışması yapacağız. Spor salonu konusunda Bakanlıkla da görüşeceğiz. Daha birçok alanda neler yapılacağını masaya yatırıyoruz. Gerekirse buradan da bazı arkadaşlarımızı orada görevlendireceğiz. Silvan'ın daha iyi hizmet alabilmesi için her türlü desteği vereceğiz." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bu, görev, benim, için, onurdur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı