Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 20:39
 
Bu görüntüler hiç şık değil(!)
Gebze Haberi
Bu görüntüler hiç şık değil(!)

Gebze’de pek çok noktada çöp konteynırları çevresine gelişigüzel bırakılan çöpler kötü görüntüye neden olurken aynı zamanda çöp konteynırlarının yeterli gelmemesi dikkat çekiyor.

Gebze’de birçok noktada dikkat çeken çöp konteynırlarının hali vatandaşın tepkisini çekiyor. Çöp konteynırlarının çevresine bırakılan çöpler dikkat çekerken ayrıca çöp konteynırlarının dolduktan sonra uzun süre o şekilde kalması sıkıntı yaratıyor. Yaz sıcağında ve kovid-19 döneminde hiç hoş olmayan bu görüntüler vatandaşın tepkisine neden olurken “çöp konteynırlarına bakmak, daha fazla boşaltmak ve temizlemek zor bir şey olmamalı” yorumunu yapıyorlar.

YAZ SICAĞINDA HOŞ DEĞİL

Çöp konteynırlarının olduğu noktadaki tablonun iç açıcı olmadığını ve bir çare bulunması gerektiğini kaydeden Gebzeliler, “Pek çok noktada benzer görüntüler var. Dolup taşan çöpler, etrafa saçılmış çöpler. Bu konteynırlar yetersiz kalıyorsa her noktaya birkaç tane daha bırakılabilir, daha sık temizlenebilir, gelişigüzel atanlar ise uyarılabilir” derken yaz günü çöpler noktalarında yetkililerin daha fazla dikkat etmeleri gerektiğinin altını çiziyorlar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, görüntüler, hiç, şık, değil(!),
Yorumlar
Haber Yazılımı