Haber Detayı
03 Şubat 2017 - Cuma 08:32
 
Bu seçimin şakası yok
AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından gerçekleşen “Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemine AKGENÇ Bakış” programında konuşan AK Parti il Başkanı Şemsettin Ceyhan gençleri uyararak “Bu seçimin şakası yok” dedi
Kocaeli Haberi
Bu seçimin şakası yok

Ak Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemine AKGENÇ Bakış programında konuşan Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu “Derdimiz bir kişiye bağlı bir sistemin olması değil. Ak Parti’nin iktidar süresi uzasın’ derdimiz de yok. Bizim derdimiz memleket derdidir” dedi. Programın açılış konuşmasını yapan isim AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman oldu. Kahraman açıklamasında şunları kaydetti: “Bürokratik oligarşi bitecek, tüm vesayet odakları yıkılacak, daha dinamik, milli ve genç bir anayasa Türkiye’nin istikrarını güçlendirecek.
 
MEYDANLARA İNECEĞİZ
Türkiye hem bölgesinde hem de dünyada önemli adımlar atma sürecine girdi. Anayasa Gazi Meclisimizde onaylandı şimdi sandıklarda oylanacak. Birileri 18 yaşında bir gencin milletvekili olamayacağını söylerken, 18 bombadan biri olarak anlatırken, Fatih Sultan Mehmet Han’ı anlatacağız. Sen yeni anayasa ile 18 yaşında milletin vekili olma hakkını eline alabileceksin diyeceğiz. Meydanlara ineceğiz. Birbirinden güzel projeleri de hane hane gezerek anlatacağız.
 
HALK OYLAMASI AĞIR BASAR
Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise şu ifadelere yer verdi: ““Bakanımıza teşekkür ediyoruz yoğun günde bile bizi yalnız bırakmadılar. 15 yıldır bu yolu birlikte yürüyoruz. Bu 15 yıllık sürede birçok projeye, çok büyük işlere Erdoğan’ın önderliğinde imza attık. Bütün yaptıklarımızı bir kenara koyalım bu anayasayı bir kenara koyalım hangisi kefede ağır tartar derseniz Nisan ayında yapılacak olan halk oylaması daha ağır basar. 7 Haziran sonrasında bu ülkenin yaşadıklarınızı gözünüzün önüne getirin. 7 Haziran akşamında yaşadıklarımızın bu partinin iktidar olamamasından kaynaklanan sıkıntıları gördük.
 
MİLLET KULAK ASMIYOR
15 yıllık kazanımlarımız neler olduysa hepsinin altının bağlandığı gün, halk oylamasını yapıp yüzde 65 oyla geçirdiğimiz gündür. Meseleyi iyi kavramak zorundayız. Bugün 18 maddesiyle her biri bu ülkenin geleceği için olan metinle başarılı bir sonuca gideceğiz. CHP’nin yapmış olduğu iftiralara, kaos eylemlere millet kulak asmıyor ama siz aldığınız eğitimlerle bunların söylenmesine bile engel olacaksınız. Yarın seçim takvimi açıklandığında önce ‘Evet’ diyecek bir tek genç sandıklar dışında kalmayacak. Seçim günü de önemli olan ikinci gün. Seçim günü sandığa gelmemiş hiçbir Allah’ın kulu olmayacak, Ak Parti’li, MHP’li ‘Evet’ diyecek herkes gelecek.
 
MUHALEFETİN ALGISI YANLIŞ
Bu seçimin şakası yok. Bu seçim bizim jenerasyonumuzun imal edileceği son nokta. En çok sahip çıkması gereken ise gençlerimiz. Ben sizlere güveniyorum.” Ardından ise kürsüye gelen isim Yavilioğlu oldu. Yavilioğlu genç AK Partililere şu cümlelerle seslendi: “Ekonomik, sosyal, siyasal ve hukuksal gerekçeleri sizlerle paylaşacağız. Böyle bir dönemde biz neden Anayasa değişikliği dedik? Ne derdimiz vardı sorusu soruluyor. Devlet ve hükümet sistemini karıştırarak bu milletin önüne getiriyor muhalifler. 3 tane hükümet sistemi var. Parlamenter sistemi terk ettiğinizde antidemokratik bir sisteme geçiyor gibi bir hava oluşturuyorlar. Bunların her birinin referansı demokrasidir. Yarı Başkanlık da Başkanlık da. Muhalefetin bu algısı baştan sona yanlış. Bunların tamamı cumhuriyettir ve halkın isteğiyle oluşturulur.
 
DERDİMİZ MEMLEKET
Türkiye Cumhuriyeti bölünmez üniter bir devlettir ve bu tartışılamaz. Tuzak tartışma ortamı içerisine çekilmek isteniyor. Cumhurbaşkanlığı geldiğinde federal yapılar var gibi bir algı oluşturuluyor ama biz diyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bu vasfı tartışma konusu yapılamaz. Türkiye’nin rejimi Cumhuriyet’tir ve bu da tartışma konusu edilemez. Bizi tuzağa çekmek istiyorlar. Derdimiz bir kişiye bağlı bir sistemin olması değil. ‘Ak Parti’nin iktidar süresi uzasın’ derdimiz de yok. Bizim derdimiz memleket derdidir. Bütün bu coğrafyanın istikrar kazanabileceğine inanmanın derdidir. İstikrar arıyoruz. Erdoğan davasına aşık bir insan yapması gereken her şeyi yaptı. Geleceğe istikrarlı bir devlet bırakma isteği var. İstikrarlı bir ülkenin yolu da buradan geçtiği için bu sistemi istiyoruz.”
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, seçimin, şakası, yok, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı