Haber Detayı
17 Ocak 2017 - Salı 11:02
 
Bursalı yaralılar Darıca’ya getirildi
Bursa’da doğalgaz patlaması meydana geldi. İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda evin duvarı yıkılırken, anne ile oğlu yaralandı. Yaralanan 2 kişi Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’ne getirildi.
Darıca Haberi
Bursalı yaralılar Darıca’ya getirildi

Doğalgaz sızıntısından kaynaklandığı iddia edilen patlamada evin duvarı yıkıldı. Olay, Cerrah Mahallesi Yeni Bahar Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde dağıtım bağlantısı yapılmış, ancak iç bağlantısı yapılmamış tek katlı evin dış duvarına monte edilen doğalgaz kutusunda sızıntı meydana geldi. Ev hanımı 37 yaşındaki Fatma P., oğlu 20 yaşındaki Ahmet P.’nın uyuduğu odadaki sobayı yakmak için kovayı odunla doldurdu. P.’nın odunları tutuşturmak için kağıdı çakmakla yaktığı esnada patlama meydana geldi. Üzerindeki battaniye ile birlikte alev aldı

BİRBİRLERİNİ SÖNDÜRÜP YANGINA MÜDAHELE ETTİLER

Patlama ile beraber evin duvarı yıkılırken, odadaki eşyalar yanmaya başladı. Fatma P.nın yüzü ve saçları yanarken, kanepe üzerinde uyumakta olan oğlu Ahmet P., üzerindeki battaniye ile birlikte alev aldı. Anne ve oğlu birbirini söndürdükten sonra odadaki yangına da müdahale etti. Yüz ve çeşitli yerlerinden feci şekilde yaralanan anne ve oğlunun imdadına baba Mehmet P.yetişti. Haber verilmesi üzerine eve gelen Mehmet P. eşi ile oğlunu o halde görünce şok geçirdi. Mehmet P., oğlu ve eşini aracıyla İnegöl Devlet Hastanesi’ne götürdü. Çeşitli yerlerinde birinci derece yanık oluşan 20 yaşındaki gencin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, annenin sağlık durumunun ise iyiye gittiği bildirildi. Durumu kritik olan genç, Darıca Farabi Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi.

PATLAMANIN ETKİSİYLE DUVAR YIKILMIŞ

Mehmet P., “Ben o sırada evden uzaktaydım. Eşim beni telefonla arayıp ‘Çabuk gel, yanıyoruz’ dedi. Koşarak eve geldim. Eşim ve çocuğum yanmıştı. Eşim daha sobayı yakmadan evdeki gazdan dolayı patlama olmuş. Eve doğalgaz bağlı değil, ama doğalgaz panosu evin duvarına bağlı. Evin duvarı yıkıldı, odadaki kanepeler yandı. Bu duvarı başka türlü yıkamazsın, patlama olmuş. Şikayetçiyim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursalı, yaralılar, Darıca’ya, getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı