Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 11:22
 
Büyükakın, “Kadın dostu kent olacağız”
Başkan Büyükakın, “Kocaeli olarak bizim en büyük hedefimiz, aileden iş dünyasının her alanında büyük emekleri olan kadınlarımızın mutlu olduğu bir kent oluşturmaktır” açıklamasını yaptı.
Kocaeli Haberi
Büyükakın, “Kadın dostu kent olacağız”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Dernek Başkanı Nilgün Yılmaz ve Yahya Kaptan mahalle sakinlerinden Remzi Özkan ile beraberindeki heyetle bir araya geldi. Şehirlerin ve ülkelerin ekonomisi başta olmak üzere bir medeniyetin ilerlemesinde kadının rolü en temel faktörlerdir diyerek iş kadınlarının girişimcilik ruhunu desteklediğini vurgulayan Başkan Büyükakın, “Kadınlarımızın ekonomik yaşama katılımlarını desteklemek ve teşvik etmek hepimizin görevidir.  Gelişen ve değişen ticari hayatta kadınların yeri çok önemlidir” dedi.

“KADINLARIMIZIN MUTLU OLDUĞU BİR KENT OLUŞTURACAĞIZ”

Dünya üzerinde değişen tüketim kültürlerinin ülkemizde ve şehrimizde de değiştiğini söyleyen Başkan Büyükakın, Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği ile olan buluşmasında, “Esnaflarımız başta olmak üzere ekonomik büyüklüğü ne olursa olsun her ticari işletmenin geleceğe güvenle bakabilmesi için değişen bu harcama kültürünü çok iyi yakalaması gerekmektedir. Kadının üretime olan desteği her sektörde kendini göstermektedir. Bu çok kıymetli bir hazinedir. Kocaeli olarak bizim en büyük hedefimiz, aileden iş dünyasının her alanında büyük emekleri olan kadınlarımızın mutlu olduğu bir kent oluşturmaktır. ‘Kadın Dostu Kent Kocaeli’ ve ‘Mutlu Şehir Kocaeli’ hedefimize aynı kararlılıkla sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.

“KADINIMIZIN ROLÜNÜ HEPİMİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Kadınlarımızın sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlerle kentin tüm hizmetlerine ulaşması için çok çalıştıklarını dile getiren Başkan Büyükakın, STK’ların kadın emeği üzerine gerçekleştirecekleri sosyal sorumluluk projelerini destekleyeceklerini de vurguladı. Şehrimizin tüm değerlerini yaşatmak adına üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışmalıyız ifadelerini de sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “İş hayatındaki ve ailedeki kadınımızın rolünü hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu noktadan bakıldığında her iki alanda da kadınımızı güçlendirecek projelere Kocaeli’nde imza atacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın,, “Kadın, dostu, kent, olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı