Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 14:35
 
ÇAKIR: “CUMHUR İTTİFAKI İLE BAŞARACAĞIZ”
BBP Kocaeli İl Başkanlığı, düzenledikleri programla milletvekili aday adaylarını tanıttı.
 
 
 
Çayırova Haberi


24 Haziran seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı sürecini tamamlayan Büyük Birlik Partisi resmi başvurularını gerçekleştiren 17 aday adayının tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısında konuşan BBP İl Başkan Vekili ve SKM Başkanı Niyazi Çakır, “Kocaeli BBP olarak genel merkezimizin de aldığı kararla seçime Cumhur ittifakının içerisinde AK Parti listeleriyle gireceğiz.” dedi.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için siyasi partiler aday adaylarını açıklarken Büyük Birlik Partisi’nde başta il başkanı Serhat Duyar, il kadın kolları başkanı Hilal Çevrim ve Alperen Ocakları Başkanı Baran Aslan olmak üzere 17 aday adayı resmi başvurularını gerçekleştirdi. 17 kişilik aday adayı listesinde 4 kadın yer alırken BBP aday adayı tanıtım programını Otel Asya’da gerçekleştirdi.

ÖZVERİ VE GAYRETLE ÇALIŞACAĞIZ

Tanıtım toplantısında konuşan BBP İl Başkan Vekili ve SKM Başkanı Niyazi Çakır, “Bugün 17 aday adayımızla karşınızdayız. Kocaeli Büyük Birlik Partisi olarak genel merkezimizin de aldığı kararla seçime Cumhur ittifakının içerisinde AK Parti listeleriyle gireceğiz. Uzun yıllardır Kocaeli’de Büyük Birlik Partisi olarak özveriyle çalışan arkadaşlarımız genel merkezimizin çağrısına kulak vererek aday adaylık başvurularını yapmışlardır. 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde Büyük Birlik Partisi’ni en iyi şekilde temsil etmek için önceden olduğu gibi bu süreçte de büyük bir özveri ve gayretle çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

BBP’NİN 17 MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI VAR

Serhat Duyar, Baran Aslan, Hilal Çevrim, Fatih Aktulun, Nilgün Yüksel Yılmaz, Mustafa Demiröz, Zülfükar Şahin, Mustafa Zengin, Murat Aydın, Serkan Öztürk, İbrahim Kara, Adnan Pir, Ömer Akkaya, İnci Çalışkan, Binnur Acar, Sibel Özmen, Volkan Özmen,

GEBZELİ TEK İSİM ŞAHİN

Düzenlenen aday adayı tanıtım programında konuşan Gebzeli tek isim Zülfikar Şahin, “1973 Samsun Havza doğdum. İlk, orta, lise eğitimimi Gebze’de tamamladım. 25 yıldır esnaflık yapıyorum. Gebze kooperatif firmasında disiplin kurulu başkanlığı yaptım. Samsunlular Derneğinde ve Havzalılar Derneğinde yöneticilik yaptım. İş sağlığı güvenliği sertifikası sahibiyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.” dedi.

BAŞKAN DUYAR’DA KENDİNİ TANITTI

Düzenlenen aday adayı tanıtım programında konuşan Serhat Duyar ise, "1981 yılında İzmit’te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’ de tamamladım. Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümünde Ön lisans eğitimimi aldıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimimi tamamladım. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Programında Yüksek Lisans eğitimine devam ediyorum. 2001 yılında aile şirketi olan Duyarhan Tekstil‘de çalışma hayatına başlayan Duyar, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Marmara ve Batı Karadeniz bölgelerinin satış ağını yönetiyorum. Türk Ocağı, TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği) ve BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) Üyesiyim. Kocaeli Yerel Gazetesinde haftalık genel ve yerel konuları içeren köşe yazısı yazıyorum.

SİYASİ HAYATIMA 2012 YILINDA BAŞLADIM

Öte yandan, 2012 yılında Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak siyasi hayatına başladım. 2013 yılında yapılan kongre sonucunda tekrar İl Başkanı olarak görevini sürdürdüm. 2014 yılında gerçekleşen Büyük Birlik Partisi 9. Olağan Kurultayında MKYK Asil üyeliğine seçildim. 2015 yılı itibariyle Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimleri için BBP’den Kocaeli Milletvekili Aday Adayı oldum. BBP ve Saadet Partisi’nin milli ittifak kararından sonra Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı oldum. 12 Temmuzda gerçekleşen BBP Kurultayının ardından Genel Başkan Danışmanlığı görevine getirildim. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde BBP Kocaeli Milletvekili adayı oldum. 7 Nisan 2017’de BBP Kocaeli İl Başkanlığına atandım. Hatice Kübra, Neslihan ve Emine Zümra olmak üzere üç çocuk babasıyım.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇAKIR:, “CUMHUR, İTTİFAKI, İLE, BAŞARACAĞIZ”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı