Can Ataklı Darıca'da referandumu anlattı
Haber
27 Mart 2017 - Pazartesi 13:19
 
Can Ataklı Darıca'da referandumu anlattı
Darıca Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen panele Gazeteci-Yazar Can Ataklı katıldı. Ataklı, “Bu referandumda evet çıkarsa bazı değerlerimizi kaybedeceğiz. Demokrasi, hukuk, demokrasi ve hukuk kalmayacak." dedi.
Darıca Haberi
Can Ataklı Darıca'da referandumu anlattı

 

Darıca Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen panele Gazeteci-Yazar Can Ataklı katıldı. Darıca Özdemir Düğün Salonu’nda düzenlenen söyleşiye CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Darıca Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

HAYIR KAZANACAK

Darıca'da Hayır çıkacağını belirten CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk yaptığı konuşmada, “Zaman ülkemize, geleceğimize sahip çıkma zamanı. Türkiye’de ve Darıca’da hayırlar kazanacak. Korku dağları aşmış. Gönüllerdeki hayırlarsa sandıkları patlatacak. Darıca özelinde 2 bakan, birkaç vekil her gün gelip Evet'i Hayır'a çevirmeye çalışıyorlar. Bu millet kazanacak, ötekileştirilen kazanacak. Tüm renkler kazanacak. Hayır çıktığında ülke normalleşecek. Darıca’da verdiğiniz her hayır oyuna sonuna kadar sahip çıkacağız. Darıca’da 55 Türkiye genelinde 55’in üzerinde hayır için çalışacağız.” diye konuştu.

GELECEĞİMİZİ GARANTİ ALTINA ALACAĞIZ

Yakup Törk’ün ardından Gazeteci-Yazar Can Ataklı bir konuşma yaptı. Ataklı, “Hayır diyecek olanlara seslenmek istiyorum. Bir endişe ve karamsarlık var. Bu bir seçim değil. Bu hepimizin geleceğini garanti altına alma referandumudur. Bu nedenle karamsarlığı düşmenden neden bir araya gelemediğimizi konuşmalıyız. Ben bu referandumu kazandığımıza inanıyorum. Herkes bir kişiyi hedef alırsa, ona yönelmeliyiz. Medeni bir şekilde o insanları evet yerine hayır demeye ikna edebiliriz. İnsanlara başımıza ne geleceğini anlatmalıyız. Erdoğan’ın hep bir düşmanca ve kulakları tırmalayan bir biçimi var.

EVET ÇIKARSA DEMOKRASİ KALMAYACAK

Erdoğan hayır diyenlere terörist diyor, CHP’yi eleştiriyor. Buna karşı sağduyu ile çok güzel bir kampanya götürdük. Bu durum evet diyen kesime kaygı veriyor. Hepimizin etkileyeceği bir kişi var. Bu referandumda evet çıkarsa bazı değerlerimizi kaybedeceğiz. Demokrasi, hukuk, demokrasi ve hukuk kalmayacak. Demokrasi sadece sandık veya sayısal çoğunluk değil. Güç insanları zehirler. Almanlar Hitleri seçerken çok memnundular. Bugün söylenen sloganlar o zamanda söyleniyordu. Bütün diktatörlerin arkasında halk desteği vardır.

BU SİSTEM DİKTATÖRLÜĞE GÖTÜRÜR

Bu sistem kişiyi de diktatörlüğe götürüyor. Bu sisteme evet demek demokrasiye elveda demek. O yetkileri alan kişi yargının tamamını tayin etme hakkına sahip oluyor. Özgürlüklerimizden tamamen vazgeçmiş olacağız. Hesabını soramadığınız kişiden hesap soramazsınız. Seçilen cumhurbaşkanı istediği zaman OHAL ilan edebiliyor. OHAL ilan edildiği andan itibaren KHK çıkarabiliyor. Cumhurbaşkanı meclisin tüm kanun yapma yetkisini üzerine alıyor. Özgürlüğümüzü koruma hakkımız kalmayacak.

YÜZDE 55 HAYIR ÇIKACAK

Referandumda hayır çıkacağına çok eminim. Bunu neye dayanarak söylüyorum; kim evet diyor? Şuana kadar evet vereceğim deyip de AK PARTİ’ye oy vermemiş bir kişi ile dahi karşılaşmadım. Evet diyenlerin yüzde 99 AK Parti’ye oy verenler. AK Parti’nin 7 Haziran’daki oy oranı yüzde 41. MHP’li olup da evet vereceğim diyen kimse yok. AK Part’ye oy verenler referandumda evet demeyeceğim diyor. Referandumda 55 hayır, 45 evet oyu çıkar. Hayır çıkınca kazanacak olan demokrasidir. Ondan sonra adım adım demokrasiyi, özgürlükleri ve hukuku geri kazanma için bir süreç başlıyor. Evet çıkması durumunda Mısır, Irak ve Suriye’den de farkı kalmayacak.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Can, Ataklı, Darıca'da, referandumu, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı