Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 12:08
 
ÇAYIROVA'DA TATİL BAŞLADI
2017-2018 yıl sonu Karne Dağıtım Töreni Çayırova’da Şevket Özay İlkokulu’nda ilçe protokolü, veliler, eğitimciler ve velilerin katılımı ile gerçekleşti.
 
 
 
Çayırova Haberi


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Şevket Özay İlkokulu Müdürü Serpil Yapıcı’nın selamlama konuşması ile başladı. Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç ise konuşmasında bu sezon Çayırova eğitim yönünden önemli başarıla imza atan bir yıl geçirdiğinin altını çizdi. Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen’de törende velilere, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, “Eğitim öğretmenlerle yada öğrencilerle yapılan tek taraflı bir durum değildir. Velinin, eğitimcinin ve öğrencinin bir arada uyguladığı bir sistemdir. Başarının da sırrı bu birliktelikten geçer.  Öğrencilerimize güzel bir tatil diliyorum. Öğretmenlerimize ise yeni dönemde yenilenmiş bir yapı ile yeni sezonda yeni heyecanla bir eğitim dönemine hazır olarak bekliyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ NEFES KESTİ

Çayırova Kaymakamı Hasan Gözan, Çayırova Belediye Başkanvekili Fikriye Çelik,  Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Çayırova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü  İbrahim Şahin, Okul Müdürleri, Öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile düzenlene törende minik öğrenciler hayat bayram olsa isimli dans gösterileri, Reysaş Ortaokulu Öğrencilerinin şarkıları, halk oyunları gösterisi, Mustafa Köseoğlu isimli öğrencinin bayrak isimli şiiri davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

BÜYÜKLERDE DİPLOMA ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği çerçevesinde kursu başarı ile tamamlayan kursiyer kadınlara da diplomaları verilerek küçük bir mezuniyet töreni yapıldı. Diplomaların dağıtımı sonrası kadınlar kep fırlatarak okuma yazma öğrenmenin coşkusunu ilçe protokolü ve salondaki diğer davetlilerle paylaştı. Törende ayrıca kitap okuma projesinde dereceye giren öğrencilere, paten, tablet ve bisiklet hediye edildi. Protokolün sınıflara giderek öğrencilere karne dağıtımı ve iyi tatiller dilekleri ile tören sona erdi. (HEDEF GAZETESİ-ÇAYIROVA)

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇAYIROVA'DA, TATİL, BAŞLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı