Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:56
 
ÇAYIROVA GTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI!
Çayırova Belediyesi Gebze Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Gören Uluslararası Öğrencileri Konuk Etti
 
 
 
Çayırova Haberi


Çayırova Belediyesi, Gebze Teknik Üniversitesi’nde dünyanın dört bir yanından Türkiye burslarıyla ülkemize gelerek eğitim gören uluslararası öğrencileri Akse Mahallesi Semt Konağı Bilgievi’nde konuk etti.  Diller ve kültürler arası etkileşim programı çerçevesinde ilçeye gelen öğrenciler, ilk olarak Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerinde konuk edildi. Belediye yetkililerince karşılanan öğrenciler güne öğlen yemeği ile başladılar. Üniversite rehber öğretmeni eşliğinde yapılan ziyaretin ikinci durağı Çayırova Belediyesi Akse Semt Konağı ve Bilgievi oldu. Semt Konağı içerisinde Anne-Çocuk Kulübü ve Bilgievi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen konuklar, bilgievinde derslere katılarak yabancı dil eğitimi alan öğrencilerle dil konusunda pratik yaptılar.

Öğrenciler Akse Mahallesi Semt Konağı’nı İncelediler, Bilgievi Öğrencileriyle Bir Araya Geldiler

Keyifli sohbetlerin yaşandığı ziyaret sırasında Semt Konağı içerisinde bulunan Müzik Atölyesini de ziyaret eden misafir öğrenciler, müzik eğitimi alan kursiyerlerle beraber farklı dillerde şarkı ve eserleri seslendirdiler. Öğrenciler, Müziğin evrensel dili ile tüm toplumları birleştirdiğini bir kez daha gösteren bu anlamlı dinletinin ardından yine Akse Mahallesi Semt Konağı içerisinde bulunan spor salonunu inceledi. Akşam saatlerine kadar devam eden ziyaretten memnun bir şekilde ayrılan öğrenciler ev sahipliği için Çayırova Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Başkan Demirci: “Bu Tür Ziyaretler Ülkemizin Tanıtımı Bakımından Çok Önemli”

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci: “Uluslararası alanda ön lisans, lisans ve doktora için geçmiş yıllara nazaran ülkemiz daha fazla tercih edilmekte. Dünyanın dört bir yanından burslu bir şekilde ülkemize gelen öğrenciler bulundukları bölgelerin kültürlerini, gelenek ve göreneklerini öğrenmek ve yaşadıkları ortama adapte olmak için farklı etkinliklerde yer alıyorlar. Bu anlamda bölgemizin önemli ve saygın kuruluşlarından biri olan Gebze Teknik Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı uluslararası öğrencilere yönelik çeşitli çalışmalarımız oldu ve ilerleyen süreçte de farklı çalışmalarımız da olacak. Bu gün ilçemizi ziyaret eden ve bilgievlerimizde eğitim alan öğrencilerimizle bir araya gelen konuklarımız hem kültürümüzü yakından tanıma fırsatı buldular hem de yabancı dil sınıfımızda öğrencilerle pratik yaptılar. Bu tür etkinliklerle dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ilçemizde ağırlamak bizleri ayrıca mutlu etti. Bu tür ziyaretler ülkemizin tanıtımı bakımından önemli” dedi.  

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇAYIROVA, GTÜ'LÜ, ÖĞRENCİLERİ, AĞIRLADI!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı