Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 14:56
 
ÇAYIROVA’NIN GÜNDEMİ: “CUMHURBAŞKANI”
AK Parti Çayırova İlçe Başkanlığı bugün basınla bir araya gelerek haftasonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşecek olan İl Gençlik Kongresi ve gündeme ilişkin konularla ilişkili değerlendirme yaptı. Toplantıya AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ve yönetimi, AK Parti Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez ve AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler katıldı.
 
 
 
Çayırova Haberi


AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür yapılan kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada  “Sizlerle sık sık bir araya gelerek, gündemle ve yaptığımız çalışmalarla alakalı bilgilendirmeler yapıyoruz. Bugün sizlerle bir araya gelmemizin sebebi ise hafta sonu yapılacak Gençlik Kolları kongresiyle ve yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgilendirmek. 4 aydır görevdeyiz hızlı bir şekilde yönetimimizi ve mahallelerde de yapılanmayı tamamladık. Bununla ilgili Teşkilat Başkanı öncülüğünde bir komisyon kurduk ve komisyonumuz öncülüğünde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2019 seçimlerine yaklaşırken değil de her daim vatandaşımız yanında olmak için çabalıyoruz. Bizden istedikleri her şeyi yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımızın destekleriyle birlikte esnaflarımıza, derneklerimize, hastalarımıza, yaşlılarımıza, ziyaretlerde bulunuyoruz. İnanıyoruz ki yaptığımız bu çalışmaların 2019 seçimlerinde de karşılığını alacağız” dedi.

 

 

HEDEFİN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ

Kongre ile ilgili çalışmalarında da bahseden Başkan Gür, “Haftasonu gerçekleşecek kongremiz için Çayırova’mızdan 2 bin katılım hedefi belirlendi. Bu bizim için düşük bir hedef ancak biz bu hedefin üzerine çıkacağımıza inanıyoruz. Ekibimizle beraber geziyoruz, davetler yapıyoruz, gerek üyelerimize gerekse esnaf ve derneklerimize ulaşıyoruz. Kongremizi duymayan kimse kalmayacak. Öte yandan kongremize gitmek isteyen vatandaşlarımız için mahalle teşkilatlarımızın, muhtarlıklarımızın ve ilçe teşkilatımızın önünden saat 12.00’da araçlarımız kalkacaktır. Yine genç kardeşlerimiz için ise kongremize katılmak o gün o coşkuyu hmek isteyenler için ise saat 10.00’da yine mahalle teşkilatlarımızın, muhtarlıklarımızın ve ilçe teşkilatımızın önünden araçlarımız kalkacak.” dedi.

 

 

SORUNLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİZ

Çayırova’da büyük bir sorun haline gelen SEDAŞ, İnternet, Sağlık, Eğitim ve Polis eksikliğine değinen Başkan Gür, “Sorunlarımızın takipçisiyiz. Gereken kurumlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Bu sorunlarımızla alakalı bir komisyon kurduk. Komisyondaki arkadaşlarımız sürekli olarak konunun takipçisi olduğu için kurumlarımızda bizi daha çok ciddiye alıyor ve sorunlarımızın giderilmesi için gereken hassasiyeti gösteriyorlar. Öte yandan Fatih Devlet Hastanesi bünyesinde olan Çayırova Semt Polikliniğimizde doktor ve hemşire ile ilgili problemlerimizi bir nebze de olsa çözüme kavuşturduk. Ring araç servislerimiz de hizmete girdi. Gebze bölgesinden hastalarımızda buraya tedavi olmak için geliyor. Bunun yanı sıra Polikliniğimizde röntgen, kan ve idrar tahlili yoktu buraya gelen vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Artık o sorunumuzda ortadan kalktı. Dahiliye, Psikiyatri ve Kadın Doğum doktorlarımız hastanemizde tam zamanlı görev alırken, Kulak Burun Boğaz Bölümü ise haftada iki gün görev yapıyor.” dedi.

KENT MEYDANI SÖZÜMÜZ TUTULACAK

Fevzi Çakmak Lisesi ve Mehmet Akif Ortaokulu’nun bulunduğu noktaya yapılacak olan Kent Meydanı hakkında da konuşan Başkan Gür, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözümüzü tutacağız.” diyerek, “Kent Meydanımızın çok geç kaldığının farkındayız. Bu konuda vatandaşlarımızdan da sürekli olarak sorular alıyoruz. Ancak 2018 yılı içerisinde Kent Meydanı için bir çalışma başlatılacak. Fevzi Çakmak Lisesi yıkılacak ancak Mehmet Akif Ortaokulu’nun yıkımı şuan muallakta çünkü vatandaşlarımız ortaokulumuzun yıkılmasını istemiyor. Çünkü yıkıldığı zaman ortaokul öğrencilerinin gidip gelmesi büyük bir sıkıntı haline geleceğini düşünüyorlar. Ancak bunun için bir iyileştirme yapacağız. Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Müdürümüzle sürekli olarak irtibat halindeyiz. Vatandaşlarımızı üzmeden, herkesi mutlu edecek bir çözüm bulacağız.” dedi.

HABER: YAĞMUR SIR

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇAYIROVA’NIN, GÜNDEMİ:, “CUMHURBAŞKANI”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı