Haber Detayı
07 Mart 2017 - Salı 12:43
 
ÇAYIROVA SAADET BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanlığı Basın Toplantısı Düzenledi.
Çayırova Haberi
ÇAYIROVA SAADET BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 

Saadet partisi aylık değerlendirme basın toplantısını İlçe Başkanı Yusuf Aksu, İl yönetim kurulu üyesi Ali Atmaca Belediye meclis üyeleri Zeki Özçelik, Necati Apaydın, İlçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe gençlik kolları başkanı Yılmaz Gök’ ün katılımı ile gerçekleştirdi.

 

EVET DEME ŞANSIMIZ YOK

İlçe Başkanı Yusuf Aksu İlçe teşkilatı olarak hazırladıkları 2017 çalışma planına göre bundan sonra her ay bir basın toplantısı ile Saadet Partisinin genel politikalar hakkındaki görüşlerini ve yerel yönetimler ile ilgili değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti. Aksu teşkilat çalışmalarına kesintisiz devam ettiklerini , ilçe  ve Mahalle  yönetimleri, Kadın ve Gençlik kolları ile Çayırova’nın tamamında teşkilat modelimize uygun yeniden Büyük Türkiye’nin kurulması için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.  16 Nisan Referandumu ile ilgili olarak  güçlendirilmiş başkanlık sisteminin ülkemizin gündemine milli görüş teşkilatları tarafından getirildiğini fakat bu sistem değişikliğinin zamanlamasının yanlış olduğunu, yeteri kadar tartışılıp halkımız  bilgilendirilmeden bir oldu bitti ile geçirilmeye çalışıldığını ifade eden Aksu ilk günden beri ifade ettiğimiz kuvvetler ayrılığı prensibinin zayıflatılması ,Başkanın yetkileri ve denetimi ile ilgili kaygılarımız ve referandumdan önce seçim sisteminde yapılması gereken değişikliklerin yapılmamış olması bu referanduma evet dememizi engellemiştir dedi  .Aksu iktidarın birkaç konuda yapabileceği değişiklikle bir demokrasi şöleni havasında geçebilecek olan referandum ortamını bilerek gerdiğini ifade etti.  Çayırova belediyesinin çalışmaları ile ilgili kaynakların doğru kullanılmadığını projelerin öncelik sıralamasının yapılamadığını ifade eden Aksu Saadet Partili meclis üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve son meclis toplantısında sayın belediye başkanının tavırlarını şiddetle kınadığını ve belediye başkanının meclis üyemiz Necati Apaydına karşı tavrının Çayırova halkına yapılmış bir hakaret olduğunu söyledi.

 

SORUNLARI ÇÖZECEK HİZMET YAPILMIYOR

Toplantıda söz alan Zeki Özçelik Emek ve İnönü mahallerinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak yıllardır çözülemeyen bu problemin halledilebilmesi için saadet partisi gurubu olarak bir komisyonun kurulmasını önerdiklerini bu komisyonun çalışmaları sonucu 5 nisan 2017 tarihinde belediye kültür salonunda mahalle halkı ile belediye yönetimin bir araya geldiğini ifade etti.Toplantıda halkın beklentilerine tam karşılık bulamamasına rağmen tarafların bir araya gelebilmelerinin çözüm için önemli bir adım olduğunu ifade etti .

 

ALİ UÇAR; ÇÖZÜMLER KİŞİYE ÖZEL, GENEL DEĞİL

Belediye Meclis üyesi Ali uçar belediye meclis çalışmalarında saadet partisi gurubu olarak prensiplerinin Çayırovalıların menfaatine olan konularda destek olmak.iktidarın yaptığı hatalar için onları uyarmak ve yeni çözüm yolları oluşturarak onlara tavsiyede bulunmak olduğunu söyledi. Uçar meclise gelen gündem maddeleri incelendiğinde görülecektir ki maalesef Çayırovalıların menfaatlerinden çok kişisel plan tadilatları ve anlamsız arazi satışları ile Çayırovalıların geleceği ipotek altına sokulmuştur dedi. Kişisel taleplerle ilgili konular çok hızlı geçerken Çayırovada’ki imar problemleri hala çözülememiştir. Dedi.

 

NECATİ APAYDIN; ŞEVKİ DEMİRCİ ÖZÜR DİLEMELİ

Necati Apaydın belediye başkanının meclis den 30 dönüme yakın yer için satış yetki aldığını 6 dönüme yakın yerin satışının encümen kararı ile yapılmış olmasına rağmen benim dönemimde bir metre dahi yer satılmamıştır demesinin Çayırova halkıyla alay etmek  olduğunu ifade ederek benim belediye başkanımız sayın Şevki Demirci ile kişisel bir husumetim olamaz son meclis toplantısında şahsına hiçbir hakaret içeren söz söylemememe rağmen arazi satışları ile ilgili gündem görüşülürken vicdanının sızlamasından olacak sarf ettiği sözleri kendisine iade ediyorum. Sayın belediye başkanımız o kalemi şahsıma değil Çayırova halkına atmıştır. Çayırova halkı kendisine yapılan bu hakaretin gereğini yerine getirecektir. O günkü meclis görüntüleri çıkarılıp belediye başkanının meclis üyelerine söylediklerinin bilinmesini istiyorum. Şahsıma hakaret ve kalem fırlatmasını iade ediyor. Kendisinin özür dilemesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYIROVA, SAADET, BASIN, TOPLANTISI, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı